Яким чином відбувається зміна безробітним територіального органу реєстрації?

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться територіальним органом Державної служби зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.
У разі бажання зареєстрованого безробітного здійснювати пошук роботи, отримувати виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги в іншому центрі зайнятості безробітний подає до центру зайнятості, в якому він зареєстрований, відповідну заяву.
З дня подання такої заяви реєстрація припиняється відповідно до абзацу 24 підпункту 1 пункту 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу,  від 20 березня 2013 р. №198.
Рішення про надання статусу безробітного та призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття приймається іншим центром зайнятості з дня подання до нього відповідної заяви.
У разі, якщо до центру зайнятості іншого регіону звертається особа, яка проживала на території, де проводиться антитерористична операція, була зареєстрована там як безробітна та не встигла припинити цієї реєстрації:
- безпосередньо на прийомі у спеціаліста особа пише заяву на ім’я директора центру зайнятості, де вона  зареєстрована як безробітна, про бажання отримувати виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги в іншому центрі зайнятості;
-  дана заява разом із супроводжуючим листом центру зайнятості до якого звернулася особа, направляється факсом чи надсилається сканована копія зазначених документів на електронну адресу відповідного центру зайнятості. При цьому оригінали листа та заяви надсилаються до відповідного центру зайнятості поштою.
З наступного дня після прийняття рішення про припинення реєстрації особи як безробітної центром зайнятості, до якого звертається особа за новим місцем перебування, може прийматись рішення про поновлення їй статусу безробітного та поновлення виплати допомоги по безробіттю на підставі відповідної заяви.
Джерело: Чернігівський обласний центр зайнятості.