Про підстави для звільнення найманих працівників під час мобілізації

Законом України від 20 травня 2014 року №1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» внесено зміни до Кодексу законів про працю України.
Змінами, внесеними до статті 40 вказаного Кодексу, визначено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником підприємства (уповноваженим ним органом), у тому числі, у випадку призову або мобілізації власника-фізичної особи під час особливого періоду. Розірвання трудового договору допускається без згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).
З урахуванням змін, внесених до пункту 3 частини 1 статті 36 Кодексу, встановлено, що однією з підстав припинення трудового договору є призов або вступ працівника або власника-фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім призову працівника на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року.
Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.