Увага! Набули чинності законодавчі зміни щодо мобілізації

1 квітня 2014 вступив в силу Закон № 1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» прийнятий 27 березня.

Згідно з документом, громадянам України від 40 до 55 років надана можливість реалізувати конституційний обов'язок по захисту Батьківщини і її територіальної цілісності.

Закон також регулює питання призову на військову службу під час мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності. Згідно із Законом, за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, не припиняється держреєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Крім того, підвищуються соцгарантії військовозобов'язаних, призваних на військову службу під час мобілізації. Так, встановлено недопущення зменшення соціальних гарантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади.

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, в даний період (але не більше 1 року) зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Законом покращено комплектування резервістами Збройних сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань; уточнено порядок виконання військово-транспортного обов'язку.

Також впорядковано питання надання спеціального дозволу на здійснення діяльності, пов'язаної з державною таємницею, та надано громадянам України допуск до державної таємниці у разі виникнення кризової ситуації, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення правового режиму воєнного стану.

Джерело: http://www.ligazakon.ua/