До уваги роботодавців: роз'яснення щодо дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства
Державний центр зайнятості за наслідками розгляду листів територіальних центрів зайнятості щодо практичного застосування пункту 18 Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013 №437 (далі Порядок) та в межах компетенції, повідомляє наступне.
Роботодавці звільнені від плати за видачу дозволу на застосування праці біженців
8 травня 2014 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Законів України «Про основи соціального захисту безхатченків і безпритульних дітей» та «Про зайнятість населення» від 17.04.2014 р. №1221-VII.
Про сплату єдиного податку та єдиного внеску для спрощенців в умовах мобілізації
У зв’язку з соціальною напругою, яка склалася у державі, що призвело до оголошення часткової мобілізації, Міністерством доходів і зборів України з метою врегулювання питань оподаткування фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, видано Узагальнюючу податкову консультацію, яка затверджена наказом від 06.05.2014 №276 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку».
Про особливості подання інформації щодо попиту на робочу силу при конкурсному прийомі на роботу
Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії).
Як правильно виконувати оформлення на роботу і облік працівників молодше 18 років і студентів?
Мінсоцполітики в листі від 04.09.2013 р. №697/021/106-13 розглянуло деякі питання працевлаштування працівників молодше 18 років і студентів.
Так, працівники, яким ще не виповнилося 18 років, підлягають спеціальному обліку із зазначенням дати їх народження. Для цього на підприємствах в довільній формі ведеться Журнал обліку працівників, які не досягли 18 років.
Так, працівники, яким ще не виповнилося 18 років, підлягають спеціальному обліку із зазначенням дати їх народження. Для цього на підприємствах в довільній формі ведеться Журнал обліку працівників, які не досягли 18 років.
Масове вивільнення: порядок здійснення та відповідальність роботодавця
З 1 січня 2013 року набрала чинності нова редакція Закону України "Про зайнятість населення". У цьому законодавчому документі визначені основні засади державної політики зайнятості, гарантії й права громадян на працю та соціальний захист у разі втрати роботи, стимули для роботодавців з метою працевлаштування, безробітних і легалізації трудових відносин, а також відповідальність за порушення норм законодавства у сфері зайнятості.
Чи відшкодовуватимуться підприємству витрати зі сплати єдиного соціального внеску на суму допомоги по вагітності та пологах особи, яка була працевлаштована за направленням центру зайнятості з наданням працедавцю компенсації фактичних витрат зі сплати єдин
Ні, не відшкодовуватимуться. Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р. №347 «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» затверджені Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва та Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (надалі – Порядок).
Чи є законним звільнення працівника у зв'язку із закінченням терміну дії строкового трудового договору, якщо він перебуває на лікарняному?
ВСУ в постанові від 02.04.2014 р. №6-19цс14 роз'яснив, що заборона звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності не допускається лише з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України).
Держпраці наполягає на відновленні працівників, звільнених у зв'язку з мобілізацією на службу
Державна інспекція України з питань праці роз'яснила нововведення, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. №1275-VII (далі - Закон №1275).
Згода профспілки на скорочення працівника обов'язкова
Основне завдання профспілки − захищати трудові, соціально-економічні права та інтереси працюючих, що входять до складу спілчанського осередку. Її роль особливо зростає тоді, коли на підприємстві, в установі чи організації відбувається реорганізація й намічаються кадрові зміни.