Юридичні консультації

Prev Next
 

Право на працю молоді з інвалідністю

24 червня 2014 року відбулася робоча зустріч першого заступника директора Закарпатського обласного центру зайнятості Лесі Чиняк з директором Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василиною Марко, студентами та випускниками Ужгородського національного університету.
Темою для обговорення стали питання пов’язані з працевлаштуванням молоді з інвалідністю – випускників вищих навчальних закладів Закарпатської області. Метою зустрічі було надання молодим інвалідам та їх батькам інформації про право на трудову діяльність та ознайомлення з актуальними вакансіями.
Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У рішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.
У ході зустрічі Леся Чиняк зазначила, що фахівці служби зайнятості докладають максимум зусиль для сприяння працевлаштування осіб з обмеженими можливостями, зокрема молоді. Так, з початку 2014 року в центрах зайнятості області перебували на обліку 399 осіб з інвалідністю, з яких 83 – молоді особи у віці до 35 років та 4 випускників ВНЗ. Працевлаштовані за сприяння служби зайнятості 75 осіб з інвалідністю, в т.ч. 20 – молодь до 35 років та 2 випускники ВНЗ.
Не можна не погодитись з тим, що сприяння працевлаштування випускників шкіл і професійно-технічних та вищих навчальних закладів у забезпеченні першим робочим місцем зменшить кількість найвразливіших і найменш конкурентоздатних на ринку праці молодих громадян нашої країни, що послужить зростанню їхнього добробуту, покращенню якості життя молоді з інвалідністю.
В рамках підписаної угоди про співпрацю було досягнуто домовленості щодо обміну актуальними вакансіями щомісячно для того, щоб студенти з інвалідністю мали можливість зорієнтуватися на ринку праці області, ознайомитися з актуальними вакансіями та можливістю додаткового заробітку у літній (канікулярний) час.
Участь у заході взяли 30 інвалідів та їх батьків з усієї області, представники обласних управлінь ОДА, громадських організацій та ЗМІ.
Джерело: Закарпатський обласний центр зайнятості.