Юридичні консультації

Prev Next
 

На нараді РДА - про працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями

Під керівництвом голови Чортківської райдержадміністрації Віктора Шепети відбулася апаратна нарада за участю керівників структурних підрозділів, відділів та управлінь. Під час наради розглядалося питання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також щодо вакансій, які тривалий час залишаються відкритими.
Під час наради виступила директор Чортківського районного центру зайнятості Надія Шкабар.
Вона повідомила, що відповідно до законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» державна служба зайнятості сприяє пошуку роботи та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами.
- У січні-червні 2014 року до Чортківського районного центру зайнятості звернулись 65 інвалідів. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, а також залучались до участі в інформаційних семінарах – зазначила керівник РЦЗ. - У центрі зайнятості для вільного доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями встановлено пандус та сигнальну кнопку для виклику спеціаліста, функціонує куток для осіб з фізичними вадами, наповнений відповідними інформаційними матеріалами щодо нормативно-правових актів з питань соціального захисту інвалідів; відомостей про підприємства, що мають робочі місця для цієї категорії громадян; про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання осіб з фізичними вадами; професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання; порядку направлення службою зайнятості інвалідів на професійне навчання. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до всіх джерел інформації. Для кожної особи з обмеженими фізичними можливостями складається індивідуальна програма працевлаштування. Крім того, у кутках самостійної роботи роботодавця розміщено резюме інвалідів.
За сприяння районної служби зайнятості 4 особи з інвалідністю проходили професійне навчання, з них після закінчення навчання троє - працевлаштовані, один інвалід брав участь у громадських роботах. За направленнями центру зайнятості працевлаштовано 18 інвалідів, з них – 13 мали статус безробітного. Для започаткування власної справи 1 безробітному з обмеженою працездатністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Протягом січня-червня 2014 року неповнолітні, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, в Чортківський районний центр зайнятості за сприянням у працевлаштуванні не звертались.
У рамках цьогорічного «Тижня прав дитини на ринку праці» в центрі зайнятості відбувся семінар із соціальними партнерами та роботодавцями на тему: «Норми і гарантії праці неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Мета заходу: обговорення особливостей роботи з неповнолітніми особами, обмін інформацією про стан та перспективи співпраці кожної із сторін соціального партнерства, визначення основних підходів у вирішенні проблем забезпечення належних умов для зайнятості осіб даної категорії.
Також Надія Шкабар зауважила, що при досить високому рівні укомплектування вакансій є їх частина, які тривалий час не укомплектовуються. Так, на ПП “Чортківсир” залишаються вільними робочі місця за 7 професіями із заробітною платою від мінімальної до 1500 грн.
Проблемним залишається укомплектування вакансій для осіб з інвалідністю в рахунок 4% квоти, заявлених ВП “Чортківська дистанція колії” (2 сигналісти, тунельний робітник), адже вимоги до претендентів на працевлаштування на ці посади не відповідають рекомендаціям індивідуальної програми реабілітації інвалідів, які звертаються в пошуках роботи в центр зайнятості.
Джерело: Тернопільський обласний центр зайнятості.