Юридичні консультації

Prev Next
 

Як знайти гарну роботу відразу після вишу?

Думаєте, що після закінчення навчання знайти роботу без зв'язків і досвіду неможливо? Вважаєте, що на зарплату молодого спеціаліста прожити нереально? Експерти шоу «Все буде добре» - психолог Наталія Холоденко і ведучий новин на телеканалі СТБ Володимир Бойко - вважають інакше.

МІФ ПРО ДОСВІД

Будьте наполегливі!
Помилка - не надсилати резюме туди, де потрібен досвід. Порада - резюме потрібно відправляти завжди, навіть якщо у вас немає досвіду, про який просять у вакансії, або вам відразу не телефонують. В іншому випадку ви самі блокуєте собі шлях до роботи. Роботодавець навіть не дізнається про ваше існування. Для початку взагалі забудьте вираз «без досвіду роботи». Ніде - ані в резюме, ані потім на співбесіді - не пишіть і не вимовляйте цю фразу. Ви можете сказати, що у вас немає записів у трудовій книзі. Це не те ж саме, що відсутність досвіду. Вираз «без досвіду роботи» - стійкий негативний штамп. Роботодавець може взагалі більше нічого не прочитати, крім цієї фрази. Вкажіть всі місця практики, які були під час навчання в університеті. На даному етапі - це ваш головний досвід. Тут може бути все, що завгодно: брав участь у судових засіданнях, займався підготовкою документів в юридичних відділах декількох комерційних організацій, підготував бухгалтерський звіт за місяць, написав і опублікував сім статей на соціальну тематику. Часто роботодавець дивиться не стільки на досвід, скільки на активність, вміння та бажання розвиватися і вчитися. Якщо у вашої дипломної роботи прикладний характер - обов'язково вкажіть тему.
Наталія Холоденко: Ще одна порада - не зупиняйтеся на виборі однієї компанії. Відправляйте резюме в різні структури. Елементарна відсутність вакансії може призвести до того, що ви почнете сумніватися в собі і своїх здібностях. Плюс до всього, втратите багато часу. Секрет у тому, як правильно писати резюме, якщо у вас немає досвіду - важливо вказати не знання, а саме те, де ви їх успішно використовували. Це і є досвід. Порівняйте: «Я знаю 500 способів підвищення доходу фірми, 300 способів підвищення віддачі капіталу і 400 основних фінансових показників». І другий варіант: «Після другого курсу я проходив практику на підприємстві, де за місяць розробив план, як знизити щомісячні витрати цієї конкретної компанії на 30 тисяч гривень без шкоди для якості та ритму роботи. І вони запустили план у реалізацію!» В резюме рядок «досвід» замініть рядком «весь досвід». Саме тут пишіть практичне застосування вашого розуму і знань - організував симпозіум, був ведучим на дитячому святі. Все, що стосується вашої майбутньої діяльності.
Володимир Бойко: Так я і отримав свою першу роботу. Кожен день приходив до редакції газети і приносив свої статті на економічну тематику. З часом, звичайно, зрозумів, що мої перші тексти були поза конкуренцією. Але мене взяли на роботу, тому що я показав, що хочу розвиватися і готовий працювати.

Працюйте під час навчання!

Вимоги до студентів набагато нижче, ніж до молодих фахівців, їм прощають всі помилки, тому шишки краще набивати, будучи студентом. Як варіант: прийдіть на практику - це непогана можливість залишитися у штаті. Роботодавець отримує енергійного співробітника, а студент - безцінний досвід. Це один з найдієвіших способів отримати роботу після університету. 95% фірм із задоволенням візьмуть на практику студентів. А для вас це спосіб потрапити всередину компанії і там себе проявити. Можливий і інший варіант - прийдіть на роботу у фірму на нижчу посаду або на роботу, яка навіть не пов'язана з вашою спеціальністю, але яку ви зможете виконувати, а потім, пропонуйте конструктивні рішення начальнику, і вас помітять. У мене є знайома, головний юрист однієї дуже великої фірми, а прийшла вона туди секретарем. І паралельно вчилася на юридичному факультеті. За службовим обов'язком їй постійно доводилося працювати з документами, вона почала звертати увагу на деякі неточності в паперах і  пропонувати начальнику способи їх вирішити. Вже через рік її підвищили до юриста, а через два - вона стала головним юристом. На той момент вже отримала вищу освіту.
Наталія Холоденко: З третього курсу студент вже психологічно готовий приступати до роботи, він абсолютно спокійно може поєднувати роботу і навчання. Раніше я б не радила, оскільки є ймовірність не впоратися з навантаженням - як психологічним, так і фізичним. А з третього курсу можна безболісно поєднувати. Ідеальний варіант - влаштуватися на практику і залишитися там на підробіток. Практика - це безкоштовна можливість для роботодавця вас перевірити, тому багато охоче беруть студентів.