Юридичні консультації

Prev Next
 

Вибираємо професію після школи

Головна помилка, яку можна зробити при виборі професії – ставити питання таким чином: «Куди вступати?» При такому підході робота як така відразу відходить на другий план, а навчальний заклад сприймається як якесь продовження школи: навчання без певної цілі.
Отже, відразу говоримо не «поступлю на юридичний факультет» або «вступлю до медичного інституту» – а «Буду працювати адвокатом», «Буду працювати лікарем».
Якою ж має бути ваша майбутня робота? Звичайно ж, цікавої і високооплачуваної! І бажано, щоб не особливо важкої. Але на будь-якій роботі не вийде відразу отримати високу зарплату – починати скрізь доведеться «знизу», так що це не найкращий критерій.
Не слід ставити питання і про «найбільш затребуваних професіях»: ринок праці перебуває в постійному русі, ті професії, які затребувані зараз, зовсім не обов’язково будуть такими через 5 років (коли ви закінчите навчання).
Так на що ж все-таки орієнтуватися?
Як це не банально звучить – «Що я можу?» У першу чергу – саме це, а не «Що я хочу?» Цікава робота – це, звичайно, добре, але цікавої роботи на всіх не вистачає, так що думати треба – що прогодує. А прогодувати може будь-яка робота – хороший кухар може заробляти більше поганого юриста. Так що, перш за все, запитаємо себе: що я можу робити якісно?
Джерело: http://verano.rv.ua/