Юридичні консультації

Prev Next
 

Як вибрати професію

Одне з найпоширеніших питань, які батьки люблять задавати своїм дітям: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?». Однак це питання хвилює не тільки батьків, але і, як правило, кожного підлітка. Дитина починає розмірковувати, куди піти вчитися, як вибрати професію до душі, і як не допустити помилок з вибором. Отже, для початку необхідно добре обміркувати, що ти очікуєш від майбутньої професії. Потім потрібно визначитися зі сферою діяльності, яка була б, перш за все, тобі цікава. Подумай і над тим чи важлива тобі високооплачувана робота, перспектива росту та багато інших моментів.
Існує два мотиви вибору тієї чи іншої професії: внутрішні і зовнішні. За внутрішні мотиви ти сам відповідаєш, тобто на них виявляють твої звички, характер, схильності та здібності. А за зовнішні мотиви відповідає вплив думок однолітків, друзів, батьків, навколишнє середовище. Престижність професії є головною причиною вибору. Варто відзначити, що така причина далеко не погана, але саме в ній криється хитра пастка. Так, в даний час популярністю користуються юридичні та економічні спеціальності. Але разом з тим, сьогодні відчувається явний надлишок, приміром, бухгалтерів, які не мають вищої освіти.
Не дивно, що в недалекому майбутньому економістів та юристів чекає ідентична доля. Така тенденція вже зараз добре помітна. Можна зробити висновок, що професію слід обирати не за престижністю, а до душі. Крім того, не варто при виборі спеціальності орієнтуватися на високооплачувану працю в майбутньому.
Однак для успішного вибору спеціальності, крім діагностування особистісних якостей необхідно пройти тестування на виявлення здібностей та інтересів. Подібні тести ретельно розробляють тестологи провідних університетів, доктора і професора психологічних наук. Комплекси складаються з рішення задач, вибору найбільш цікавих альтернатив, оцінки об'єктів за певними параметрами, вибору варіантів реакції в різних ситуаціях. Отже, дані тести на основі аналізу інтересів, рис характеру і здібностей, допомагають підліткові визначитися, як вибрати професію до душі.
Джерело: http://shownet.com.ua/