Юридичні консультації

Prev Next
 

ЗАТЯГУВАЛЬНИК ВЗУТТЯ

248.jpg
Характеристика професії
Додає взуттю остаточну форму, гармонійно і міцно з'єднуючи носову частину, «бочки» і п'яткову частину.
Використовує різні пристосування (автоматизовані кліщі, молотковий механізм тощо).
Затягувальник взуття повинен знати:
    - відповідні розділи органічної хімії;
    - фізику (механіку, гідравліку, електрику);
    - технологію й економіку взуттєвого виробництва;
    - правила затягування взуття;
    - види, фасони і розміри заготівель і колодок;
    - види і властивості матеріалів, з яких виготовлені заготовки;
    - призначення і принцип дії машини;
    - технологічні нормативи виконання операцій.
Професійно важливі риси
Розвинене наочно-образне й аналітичне мислення, гарна моторна пам'ять. Гострота зору, лінійний і об'ємний окомір. Рухливість кистей і пальців рук, гарна координація рухів. Акуратність і терплячість. Фізична витривалість.
2-й розряд, характеристика робіт
    1. Затягування на машині або вручну взуття шляхом установки п'яткової частини заготовки на колодці: натягування кліщами краю заготовки разом з підкладкою на п'яткову частину колодки, розташування заднього зовнішнього ременя (шва) заготовки посередині заокруглення п'яткової частини колодки, прикріплення заготовки до устілки.
    2. Затягування підкладки.
    3. Посадка піднаряду: зволоження, вставка його в машину, накладання лекала, прикріплення піднаряду до лекала, посадка і зняття його з машини.     4. Забезпечення необхідної витяжки підкладки заготовки.
    5. Дотримання технологічних нормативів розташування деталей заготовки на колодці, ширини затяжної крайки, установлених відстаней між тексами, скобками, цвяхами тощо.
3-й розряд, характеристика робіт
    1. Затягування на машині або вручну взуття шляхом обтягування заготовок чув’як, гімнастичних і домашніх туфель на колодці, підошов для взуття бортового методу кріплення.
    2. Попереднє обтягування заготовок усіх видів взуття.
    3. Витягування шкарпеткової частини заготовки настільними кліщами в подовжньому напрямку, обтягування її кліщами машини, додання заготовці правильного положення на колодці; прикріплення затяжної крайки в шкарпетково-пучковій частині до устілки.
    4. Забезпечення необхідної витяжки матеріалу верху і підкладки заготовки, симетричного розташування деталей заготовки на колодці у кожній напівпарі й однаковому розташуванні їх у парі.
Медичні протипоказання
Дефекти зору, захворювання серцево-судинної системи, печінки й опорно-рухового апарату. Підвищені алергійні реакції, виражені нервово-психічні недуги.
Повернутися назад