Юридичні консультації

Prev Next
 

WEB-майстер

118.jpg
Користувач і не замислюється, скільки всього необхідно, щоб на «клік» мишею відкривалася сторінка. Він і не повинен замислюватися - головне, щоб було зручно і, бажано, красиво. А по технічних питаннях болить голова у творця сайту - web-майстра.
Насправді, web-майстер - поняття дуже невизначене. Адже для того, щоб створити коректно працюючий сайт, необхідні зусилля, як мінімум, трьох фахівців: web-програміста (поєднує написання програм із адмініструванням сайту), web-дизайнера і контент-редактора. А щоб їхнє дітище не «померло» і стало «розкрученим» у всесвітній павутині, потрібен ще й менеджер із маркетингу та реклами.
Але така вузька спеціалізація може бути тільки у великих дизайн-студіях. В основному ж, робота web-майстра схожа на працю ремонтника, який виконує усі види робіт: від сантехнічної розводки до ремонту підлоги. Web-майстер повинен поєднувати в собі те, що не поєднується: бути одночасно математиком і художником, вміти спілкуватися із клієнтом, формулювати технічне завдання, програмувати й володіти складними графічними пакетами. Бути талановитим у всьому - дар одиниць.
Професія Web-майстра дуже цікава. Саме завдяки цим фахівцям існують сайти, саме вони створюють їх з нуля, а потім просувають настільки, що новий сайт займає лідируючі позиції у пошукових системах. Нині керівники багатьох компаній уже зрозуміли, що для успішного ведення бізнесу власний сайт необхідний як повітря, а тому створити його самостійно може не кожен, а компаній виникає все більше і більше, то ж і затребуваність у фахівцях зі створення сайтів зростає.
До них також звертаються люди, що бажають заробляти в мережі Інтернет за допомогою власного сайту, тоді Web-майстер не лише створює даний сайт, але також підбирає партнерські програми максимально відповідній тематиці сайту. Завдяки цьому новий власник сайту одержує можливість пасивно заробляти в Інтернеті, не докладаючи до цього жодних зусиль.
Ще до Web-майстрів дуже часто звертаються люди, що вже мають власний сайт, але не дуже задоволені його відвідуваністю. Вони просять фахівців усіма правдами і неправдами підвищити відвідуваність їхнього сайту. Перш ніж Web-майстер розпочне щось робити для просування сайту, він обумовлює із замовником усі нюанси і способи такого просування, і, якщо той не проти, може створити дорвеї, і тоді сайт дуже швидко стане високовідвідуваним, чого в принципі і хотів замовник.
Нехай мене навчать!
Спеціальність ця молода. І навчаються їй або програмісти, щоб пізнати основи дизайну, або дизайнери, які засвоїли web-програмування. Освіти, що поєднує ці 2 аспекти, поки що немає. Але рано чи пізно творці сайтів все одно постануть перед необхідністю «розійтися по професіях» - в рамках однієї освіти дуже складно повноцінно навчити і дизайну, і програмуванню.

Сьогодні wеb-майстер повинен уміти:
  • виявити у розмові із замовником архітектуру і логіку майбутнього сайту, врахувати побажання щодо дизайну та сформулювати технічне завдання;
  • програмувати на С / С + +, Perl і Java / JavaScript (рідше - PHP і ASP);
  • працювати з базами даних (SQL, Postgres і т.д.);
  • розробити стиль фірми (або підтримувати вже наявний);
  • працювати із графічними пакетами (Photoshop, Corel Draw, Flash і т.п.);
  • розміщувати і оптимізувати графіку;
  • верстати сторінки в html;
  • відлагодити сайт для роботи у будь-якому браузері, забезпечивши сумісність кодів;
  • встановити та налаштувати відповідний веб-сервер і поштовий сервер, забезпечити їхній захист та стабільну роботу. Для цього необхідно знання NT + IIS і Unix (FreeBSD, Linux ...)+ Apache;
  • проводити рекламні кампанії в Інтернеті, вміти працювати з основними банерними мережами, спілкуватися з рекламними агентствами і рекламодавцями, домовлятися з адміністраторами інших сайтів про взаємний обмін банерами і посиланнями.
Скільки коштує?
Дизайнер - традиційно дорогий співробітник (від $ 800 і вище), тому що його робота передбачає авторське тавро і копірайт. Особливо, якщо дизайнер «з нуля» створює стиль фірми. Тоді вся подальша рекламна і поліграфічна продукція буде зав'язана на стилі сайту, який створив дизайнер. Далі по вартості йдуть програмінг (від $600) і контент-редактор (від $500). Ці цифри - початкова ціна, верхня «межа» ж може перебувати на захмарних висотах.
Як приватники, так і студії працюють з клієнтом за двома схемами: перша передбачає створення продукту та передання його замовнику, а друга - постійний супровід сайту (підтримка, «розкрутка», захист, поновлення тощо). Вартість такої підтримки у приватного web-майстра - від $100 до $300 на місяць. Ці гроші – «хороша надбавка до зарплати» web-майстра.
Особисті риси
Насамперед, терпіння і витримка, посидючість, організованість, аналітичний склад розуму, творчі задатки, комунікабельність, уміння працювати в команді. Великим плюсом цієї професії є можливість віддаленої роботи і те, що Web-майстер може працювати як самостійно, так і в команді фахівців, що цілком дослухаються до його думки.
Повернутися назад