Юридичні консультації

Prev Next
 

ВІЗАЖИСТ

181.jpg
Нанести на обличчя декоративну косметику здатна будь-яка жінка, але зробити це не просто красиво, а так, щоб приховати недоліки і підкреслити переваги, підібрати оригінальний макіяж на всі випадки життя може лише хороший візажист.
Хто ж цей чарівник, що знає секрети дивного перетворення будь-якої жінки на справжню красуню? Візажист – це, в першу чергу, художник, який малює не на полотні, а на обличчі або тілі. Робота візажиста складається з кількох етапів: по-перше, це коректування і зорове поліпшення контуру обличчя людини; по-друге, поєднання класичних прийомів з модними тенденціями в макіяжі.
Головне завдання візажиста - не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Фахівець повинен знати, які кольори і текстури підходять даному типу зовнішності, костюм, образ, доречні для певного періоду, року, події.
Закінчити курси візажистів не завадить кожній жінці. Просто для того, щоб щодня, а не лише на великі свята, виглядати і почувати себе на всі сто. Багато жінок саме так розпочинають свою кар'єру - з навчання для себе, а потім розуміють, що професія візажиста - це їхнє покликання. Подібних курсів - достатньо. Називаються вони по-різному: курси візажистів, стилістів–візажистів, спеціалістів з make-up, але навчають усі вони приблизно одному і тому ж. Важливим показником є тривалість навчання, тому треба, перш за все, орієнтуватися на пропоновану програму і власні цілі. Якщо потрібно навчитися вибирати собі і подрузі макіяж на всі випадки життя, варто записатися на любительські курси (тривалість до одного місяця). Якщо попереду грандіозні плани - відкриття власного салону з розробки стилю, співпраця з престижними модельними агентствами - то краще віддати перевагу професійним курсам з елементами косметології (від трьох місяців і більше). У основі навчання візажу, як правило, знайомство з колористикою (наука про поєднання відтінків), кольорометрією, класифікацією і призначенням кожної з груп косметики, методами зорової корекції особи, анатомією і фізіологією шкіри. Багато уваги приділяють практиці, доречно дуже, якщо заняття будуть поєднані з роботою в косметичній компанії, модельному агентстві, весільному салоні або просто у салоні краси.
Працюючи в обраній сфері, можна швидко зрозуміти, яких знань не вистачає, і, у разі потреби, вибрати курси підвищення кваліфікації. Створити собі ім'я після закінчення навчання можна на телебаченні (майже всі ведучі користуються послугами візажистів) і беручи участь в рекламних кампаніях відомих виробників. Успішна взаємодія з крупними модельними агентствами - дорога до визнання і, як наслідок, великих заробітків. А штатна посада в одній із звичайних перукарень, навіть якщо ви висококласний фахівець, навряд чи допоможе досягти бажаних результатів. Але у будь-якому випадку професія візажиста затребувана, адже всі хочуть бути красивими.
Жіночий макіяж буває різним: природний переконає будь-кого, що на обличчі немає косметики, діловий щоденний забезпечує хороший вигляд, весільний повинен підкреслювати молодість і привабливість нареченої, вечірній - привертає погляди оточуючих. Найкращим є той макіяж, на думку досвідчених візажистів, який не видно. Якщо він підібраний правильно, то в центрі уваги виявиться жінка, а якщо ні, то косметика. Завдання візажиста не в тому, щоб «намалювати» красиве обличчя, повністю «переробивши» його за допомогою косметичних засобів. Набагато складніше зберегти те, що є від природи, використовуючи зовнішні дані для створення яскравої індивідуальності.
Вищим пілотажем для візажиста вважається не просто знайти стиль для жінки, але і врахувати її психологічні особливості. Це можливо лише при безпосередньому контакті з клієнтом.
Особливості роботи візажиста залежать від завдання, яке ставить замовник: адже це може бути і підготовка до того або іншого урочистого заходу, до виходу на сцену або в телеефір, до фотосесії тощо, і просто бажання виглядати більш презентабельно. Велику частину робочого часу візажист у доводиться проводити на ногах. Працевлаштування можливе в салонах краси, перукарнях, при різних студіях, нерідко ці фахівці також приїжджають по виклику додому. Буває і виїзна робота - на показах мод, для різноманітних зйомок тощо. Робочий день частіше всього ненормований, визначається кількістю замовників та їх побажаннями.
Досвідчені майстри стверджують, що витонченість манер, уміння схилити до себе співрозмовника і правильна оцінка його характеру - це 50 % успіху. Якщо людина нетовариська і неерудована, вона ніколи не стане відомим візажистом. Освоюючи цю професію, потрібно бути також готовим витрачати гроші на популярні журнали, щоб не відставати від капризної моди. Ця професія, крім всього вище переліченого, ставить високі вимоги і до зовнішності фахівця. Немодна і нестильна людина не може бути візажистом - їй ніхто не повірить. Щоб викликати довіру клієнтів і надихати їх на зміни в звичному образі, потрібно виглядати або оригінально, або красиво, а краще і те і інше. Важлива також манера розмовляти - ввічливо, спокійно, доброзичливо. Клієнти бувають різні. Часто доводиться спілкуватися і з знаменитостями. Досвідом доведено, що найспокійніші об'єкти для візажу - моделі, найнервовіші і непередбачувані, - музиканти. Займаючись артистами естради і кіно, ведучими телебачення, потрібно постійно пам'ятати, що вони повинні бути упізнаваними.
Не завжди можна експериментувати з іміджем і макіяжем, інакше результати довгої праці (професійний make-up триває в середньому 30–40 хвилин) вмить змиють вода і мило, а на адресу майстра посипляться докори. До такого ж результату призведе і надмірне бажання «врятувати» клієнтку від його власної зовнішності. Типова помилка візажистів-початківців і вірна ознака некомпетентних - співчутливі розповіді про те, що у відвідувачки жахливі брови, скули, що стирчать, або повне обличчя. Коментарі тут зайві. Не можна нав'язувати свій, нехай навіть компетентний погляд на подобу жінки.
Тим, хто прагне опанувати цю професію, доведеться миритися з такими незручностями, як витрати на початкове навчання і підвищення кваліфікації, протиріччя між бажанням клієнта і власним баченням його зовнішності, недовговічність результату праці, великі психологічні і фізичні навантаження (цілий день стояти на ногах), відрахування левової частки отриманих грошей фірмі-працедавцеві. Зате винагородою за все стануть такі приємні речі, як непоганий заробіток, спілкування з відомими людьми і можливість творчої реалізації.
Попит на послуги візажистів постійно зростає, особливо у літній сезон - період весіль та святкові дні. Але і в інші часи хороший візажист без роботи не залишається: наприклад, він може бути затребуваним в театрі або на телевізійних зйомках. Дохід зазвичай вищий за середню зарплату в промисловості. Завжди є можливість додаткового заробітку. Візажисти «екстра-класу» мають власні салони краси та стилю.
Повернутися назад