Юридичні консультації

Prev Next
 

ВЕТЕРИНАР

185.jpeg
Лікар, що спеціалізується на роботі з тваринами.
Професійні обов'язки цього спеціаліста полягають у наступному: лікування і профілактиці хвороб тварин, а також проведення різних медичних і косметичних процедур, у тому числі операцій, ветеринарно-санітарний контроль при виробництві та реалізації продуктів тваринництва. Робота може проводитися в спеціально обладнаному приміщенні (клініці, лабораторії), вдома або на відкритому повітрі.
У процесі роботи зазвичай використовуються медичні інструменти, лікарські препарати, хімічні реактиви.
Ці фахівці можуть працювати у спеціалізованих ветеринарних клініках і аптеках, в організаціях, що переробляють і реалізовують продукцію тваринництва, на фермах, в зоопарках, цирках, клубах службового собаківництва та в інших місцях, де перебувають тварини. Крім того, ветеринари працюють в наглядових органах, що здійснюють контроль реалізації продуктів тваринництва.
У наші дні ця професія, окрім безпосереднього лікування тварин, включає безліч різних напрямів. Від того, наскільки добре організована в країні ветслужба, залежить здоров'я її громадян. Річ у тому, що вона проводить постійну боротьбу з хворобами, які можуть представляти небезпеку для людей. Ветеринари контролюють якість м'яса, молока, яєць та інших продуктів тваринного походження на ветеринарних пунктах і станціях, фермах, у відділах виробничо-ветеринарного контролю на м'ясокомбінатах, на м’ясо-молочних і харчових контрольних станціях, у ветлабораторіях. У селах всі сільськогосподарські тварини знаходяться під постійним наглядом цього фахівця, причому він несе відповідальність не лише за їхнє здоров'я, але і за дотримання зоогігієни на фермах, санітарний стан інвентарю, складає раціон харчування тварин, робить щеплення від інфекційних захворювань, приймає роди.
Продукти, що надходять у продаж, обов'язково проходять ветеринарно-санітарну експертизу. В разі небезпеки для споживачів ветеринар має право конфіскувати і знищити будь-які з них. Особливе значення у наші дні має прикордонний і митний ветконтроль. У світі постійно виникають вогнища таких страшних захворювань, як пташиний грип, коров'ячий сказ тощо. Завдання прикордонників-ветеринарів - захистити громадян від цих напастей. Крім того, усі продукти харчування, що поступають, обов'язково проходять строгу перевірку на наявність в них шкідливих хімічних речовин і отрути. Заборони на ввезення м'яса з тієї або іншої країни - результат турботи ветлікарів про безпеку. Обов'язково контролюють всіх тварин, яких ввозять в країну і вивозять з неї, що дає змогу уникати поширення епідемій.
При виборі професії ветеринара, в першу чергу, необхідно керуватися великою любов'ю до тварин. Цю любов прекрасно відчувають чотириногі пацієнти, тому від одного доктора вони згодні витерпіти найболіснішу процедуру, а іншому не дадуть навіть оглянути себе. Траплялося, що молодому дипломованому фахівцеві доводилося змінювати професію через те, що тварини категорично відмовлялися з ним «спілкуватися». Талант ветеринара, як і будь-який інший, - це дар.
З давніх часів, з тих пір, як людина приручила тварин, з'явилася необхідність стежити за станом їхнього здоров'я. Брати наші менші страждають від тих самих захворювань, що і ми: це і звичайна простуда, і ангіна, і виразка шлунку, і сечокам'яна хвороба. Нерідко в залишеної на якийсь час в чиїхось добрих руках собаки від туги не витримує серце - трапляється інфаркт. Лікування складних хвороб, звичайно ж, потребує часу. І ветеринарам спочатку доводиться боротися за життя своїх пацієнтів, швидко приймаючи рішення, а потім довго та тривало стежити за ними, при цьому заспокоюючи засмучених власників тварини.
Для отримання професії необхідна вища освіта, здобути її можна в спеціалізованих вузах. Підготовка включає вивчення обширного переліку медико-біологічних дисциплін, хімії і фармацевтики, основ тваринництва, специфіки утримання різних видів тварин. Слід врахувати, що в процесі навчання у вузі ветеринари готуються переважно до роботи із сільськогосподарськими тваринами (корови, свині тощо). А щоб опанувати специфіку роботи з домашніми тваринами (такими як кішки і собаки), що є більш затребуваним в місцевих умовах, найчастіше доводиться отримувати додаткову платну освіту.
Деякі ветеринари вважають за краще працювати приватно, дають оголошення і за дзвінком виїжджають до хворих тварин додому. Хоча такий бізнес досить прибутковий, стабільністю він не відрізняється. До того ж приватні клініки зазвичай добре обладнані: новітні лабораторії, апарати УЗД, чудові операційні. Зрозуміло, що цього всього не має в своєму розпорядженні окрема особа, отже, її можливості обмежені.
Ветеринарові потрібна розвинена спостережливість, хороша пам'ять, логічне мислення, терпіння і доброзичливе ставлення до тварин. Ветеринарному лікарю, що лікує і оперує, необхідно мати сильні й спритні руки для фіксації тварин і проведення процедур. Для лікарів ветнагляду основними професійно важливими рисами є: наполегливість і послідовність у прояві професійних вимог, відповідальність і принциповість при виконанні службового обов’язку, оскільки в результаті недотримання санітарних норм страждають споживачі неякісних продуктів. Професія протипоказана тим, у кого є алергія на тварин і ліки, а також фізичні вади, що заважають проведенню оглядів і медичних процедур.
Професія характеризується помірним попитом на ринку праці, вона затребувана як у сільській місцевості, так і в містах. Доходи зазвичай у діапазоні від одного до півтора рівнів середньої зарплати в промисловості; відносно більше отримують фахівці, що працюють в комерційних клініках для домашніх тварин.
Кар'єрні перспективи: у міру зростання кваліфікації фахівець стає більш затребуваним і високооплачуваним - з одного боку, зростає його формальний статус (наприклад, розряд оплати праці), з іншого - ті, кому він успішно допоміг, в майбутньому рекомендують його новим клієнтам. Перспективи для адміністративного росту невеликі. Можлива організація власного бізнесу у сфері надання ветеринарних послуг або перехід від найманої роботи до приватної практики.
Повернутися назад