Юридичні консультації

Prev Next
 

Тифлопедагог

432.jpg
Тифлопедагог - це педагог, який працює зі сліпими або дітьми з вадами зору. Від греч. typhlós - сліпий.
Особливості професії
Більшу частину інформації людина сприймає через зір. Очі - це один з факторів виживання не тільки в дикій природі, але і серед людей. Тому, якщо людина сліпне або сліпА від народження, їй потрібно навчитися заповнювати брак зорової інформації іншими способами. Сприйняття світу сліпими і зрячими дуже різниться. У сліпих зазвичай розвивається загострений слух й особлива чуйність пальців. Але в процесі навчання людині потрібна спеціальна допомога. Зі сліпими дітьми займаються тифлопедагоги.
Тифлопедагог вчить сліпих та дітей з вадами зору отримувати інформацію про світ, читати (для цього існують книги зі шрифтом Брайля), прищеплює їм навички самообслуговування, вміння орієнтуватися в просторі. А також навички, необхідні для роботи на спеціалізованому виробництві (такому, де працюють сліпі та слабозорі). Адже дуже важливо, щоб закінчивши школу, незряча людина могла знайти собі роботу.
Проте завдання педагога - не тільки навчити, а й виховати. Тому важливу роль у роботі займає моральне, естетичне, фізичне виховання.
Багато дітей з вадами зору та навіть повністю сліпих дітей не зупиняються на досягнутому. Вони здобувають вищу освіту, освоюють творчі професії, займаються наукою. У цьому заслуга і їх педагогів. Сліпі діти та діти з вадами зору відвідують спеціалізовані дитсадки, вчаться у спеціалізованих школах і школах-інтернатах. У стінах цих закладів педагоги замінюють їм батьків. Вони повністю відповідають за їхнє життя і самопочуття, тому що сліпа дитина може через незнання потрапити в небезпечну для себе ситуацію.
Робоче місце
Тифлопедагоги працюють вчителями, методистами в спеціалізованих загальноосвітніх школах, в політехнічних школах-інтернатах, у спеціальних класах масових шкіл. А також в науково-дослідних інститутах.
Важливі якості
Доброта, любов до дітей, відповідальність, прагнення допомагати слабшому.
Знання та навички
Необхідно володіти методиками роботи зі сліпими та дітьми з вадами зору, розуміти особливості їх сприйняття та психології.
Де вчать
Стати тифлопедагогів можна, закінчивши факультет дефектології або спеціальної педагогіки педагогічного виш.
Повернутися назад