Юридичні консультації

Prev Next
 

ТЕХНОЛОГ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ТЕХНОЛОГ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Сьогодні професія технолога харчових виробництв є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. Хоча існує досить велика кількість вузів, що готують фахівців у цій області, проте багато їхніх випускників воліють працювати в інших сферах, бо існує думка, що кар’єрні можливості технологів обмежені, а рівень заробітної плати значно нижче, ніж, наприклад, у випускників економічних спеціальностей.
Насправді ж, у зв’язку з дефіцитом, що склався за 90-і роки на ринку праці технологів, попит на них перевищує пропозицію. Тому у великих компаніях рівень зарплат випускників-технологів не поступа-ється рівневі зарплат економістів, а професійний і ка-р’єрний ріст часто виявляється динамічніше.
СПЕЦИФІКА ПРОФЕСІЇ
Проблеми на виробництві виникають практично щодня, а їхнє рішення може вимагати значної кількості часу і сил. Тому робочий день технолога часто виходить за рамки звичних восьми годин.
МІСЦЕ РОБОТИ
Підприємства харчової промисловості.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
    • комунікабельність;
    • відповідальність;
    • уважність;
    • фізична витривалість.
КАР’ЄРА
Недавній випускник вузу приходить на виробництво на посаду майстра або молодшого технолога. Потім послідовно проходить наступні ступені: технолог, старший технолог зміни, головний технолог. Вершина кар’єрних сходів - начальник виробництва.
Mars, Nestle, Danone і практично всі компанії FMCG, причому не тільки food, але і not food – от де сьогодні роблять кар’єру випускники інститутів харчової промисловості.
ОСВІТА
Вища освіта. Спеціальності: «технологія бродильних виробництв і виноробства», «технологія хліба, кондитерських і макаронних виробів», «технологія продуктів харчування» тощо. Яку вибрати - залежить від того, у якій конкретній області харчового виробництва ви плануєте далі працювати.
ОСНОВНІ ГАЛУЗІ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ:
    - хлібопекарське виробництво;
    - виробництво молочних продуктів;
    - виробництво м’ясних продуктів;
    - виробництво виробів з риби і морепродуктів;
    - виробництво цукру і кондитерських виробів;
    - консервація плодів і овочів;
    - виноробство і пивова-ріння;
    - мікробіологічне виробництво.
Зміст праці: контроль за дотриманням послідовності і якості операцій, які супроводжують процес приготування продуктів.
Умови праці: робота в приміщенні з відповідним мікро-кліматом. Обов’язкове носіння спецодягу. Підвищені гігієнічні вимоги.
Спеціалісти працюють на молокозаводах, м’ясокомбінатах, фабриках, що випускають консерви, підприємствах громадського харчування.
Необхідні якості: акурат-ність, охайність, відповідаль-ність.
Медичні обмеження: недоліки зору, наявність шкірних і інфекційних захворювань, харчова алергія.
Наближені професії: кухар, кондитер, кулінар.
Затребуваність спеціалістів даної професії - висока.