Друк |  Закрити вікно

ТАЄМНИЙ ПОКУПЕЦЬ

ТАЄМНИЙ ПОКУПЕЦЬ
Поки інші працюють у задушливих кабінетах своїх офісів, він ходить магазинами. Незалежно від дня тижня, на свій розсуд! Можливо, ви задастеся питанням - хто він? Що ж, ми розповімо про нього детально. Він - Таємний Покупець.
Насправді, не так вже багато таємниць у професії Таємного покупця. Індустрія Mystery Shopping, що стрімко розвивається нині, налічує всього біля 40 років історії.
Найчастіше використовувана у роздрібній торгівлі та ресторанному бізнесі, ефективнішою технологія "Таємний покупець" стає у різних сферах бізнесу. І, як і інші маркетингові технології, Mystery Shopping також знаходить свою, досить істотну, нішу в інтернеті.
Mystery Shopping відома як процедура залучення таємного, підставного клієнта, який відвідує зацікавлену установу. Зазвичай, зображуючи клієнта, якому важко догодити, «Таємний покупець» виступає у ролі Шерлока Холмса протягом всього часу візиту у заклад, що перевіряється. Добре навчений і підготовлений для подібного завдання, «Таємний покупець» має у своєму розпорядженні детальну анкету з питаннями, які необхідно задавати під час візиту, а також ознайомлений з деякими іншими нюансами згідно наданого сценарію.
Робота в офісі
«Таємний покупець» розпочинає свій робочий день з перегляду завдань на поточну дату. Він може мати один або кілька візитів, розподілених за часом. Переглянувши сценарій своєї ролі, «Таємний покупець» репетирує свій візит. А в точці здійснення візиту він перетворюється в того клієнта, який описаний у його сценарії. Заздалегідь знаючи, на що звернути увагу, він здійснює покупку або отримує послугу, попутно збираючи інформацію. Візит вважається здійсненим успішно тоді, коли « Таємному покупцеві» вдалося зібрати всю інформацію, описану в його сценарії та анкеті із питаннями. Покупка, яку йому необхідно зробити при цьому, оплачується компанією. На додаток до цього «Таємний покупець» отримує винагороду за успішно здійснений візит.
Складання звітів про здійснений візит
Дані, зібрані цим анонімним покупцем, складаються з найдрібніших деталей про сам продукт або послугу, а також детальний опис рівня наданого сервісу під час здійснення покупки. Цей звіт, залежно від побажання замовника, може бути проаналізований або переданий в необробленому вигляді компанії-замовникові для перевірки.
Як правило, компанія-замовник дослідження методом Mystery Shopping заздалегідь прописує моменти, на які «Таємному покупцеві» необхідно звернути увагу при здійсненні візиту. Йдеться про рівень турботи про клієнта, чистоту приміщення, викладення товару, способи вирішення персоналом торговельної точки конфліктних ситуацій. «Таємного покупця» можуть також попросити поставити кілька спеціальних питань для оцінки сервісу з доставки купленого товару. Крім того, «Таємний покупець» повинен запам'ятати і відобразити у звіті такі деталі, як ім'я продавця, а також те, наскільки вправно і акуратно була упакована покупка. Крім того, йому слід звернути увагу на те, наскільки швидко і уважно звернувся персонал до нового покупця, як швидко була запропонована йому допомога, як охоче зреагував службовець на скаргу або незадоволеність клієнта.
Особливості роботи
Від таємного покупця вимагають небагато, але треба розуміти усю відповідальність такої "роботи".
Перше:
Виконати вчасно завдання означає, що ви повинні виконати покупку в обумовлений час і скласти звіт до завершення встановленого терміну.
Друге:
Ви зобов'язані виконати покупку відповідно до завдання (правильно заповнений звіт, вірна інформація).
Третє:
Виконання завдання повністю (звіти, чеки та інші матеріали).
Від того, як ви виконуєте роботу, залежить і ваша репутація. Звичайно ж, для того, щоб стати хорошим «таємним покупцем», треба повністю розуміти те, що від вас потребують.
Дуже важливо володіти ситуацією, коли здійснюєш оцінку якості сервісу, щоб не упустити дрібниць, не завжди помітних пропусків в обслуговуванні. Тут дуже важливу роль відіграє уважність.
Пам'ятайте, однак, що навіть, якщо ви вирішили підробити «Таємним покупцем» кілька разів, все одно до цієї роботи потрібно підходити з усією серйозністю і відповідальністю.
Застереження!
На жаль, на ринку Mystery Shopping є недобросовісні компанії. Ми хочемо застерегти вас від пасток цих компаній-шахраїв, що здійснюють свої протиправні дії під виглядом компаній, що надають послугу «Таємний покупець».
При виборі організації, в якій вам хотілося б працювати «Таємним покупцем», слід звернути увагу на такі моменти, як безкоштовна реєстрація у Базі даних компанії; отримання безкоштовних консультацій по проектах; обов'язкова винагорода за здійснення візитів; часткове або повне відшкодування витрачених на покупку засобів.
Бажаємо успіхів!
Друк |  Закрити вікно