Юридичні консультації

Prev Next
 

Сценограф

418.jpg
Основна робота професійного сценографа - це, звичайно, театр.
Художник-постановник в театрі є правою рукою режисера: він не лише втілює режисерський задум, але разом з ним вигадує, якими художніми засобами передати ідею спектаклю, його настрій, атмосферу. Головне завдання художника - знайти нову концепцію подання п'єси, яка допоможе глибше розкрити її зміст. Саме за це він отримує свій гонорар, а не за ескізи і макети. Час, коли декорації і костюми створювалися за ремарками в п'єсі, пішов. Сьогодні художник-постановник разом з режисером шукають нові ходи. Читаючи п'єсу, що готується до постановки, сценограф намагається відчути текст, відчути настрій...
Потім починається пошук образів, обговорення матеріалу з режисером і, у результаті, художник-постановник часто стає співавтором спектаклю.
Специфіка професії
Професія важка, але дуже цікава, не дає нудьгувати - постійно з'являються нові творчі завдання, плюс спілкування з цікавими творчими людьми - режисерами, акторами.
Місце роботи
Сценографи затребувані в кіно і особливо на телебаченні: тут вони працюють над художньою концепцією телепрограм, численних серіалів, кліпів і т. д. Щодня в столиці гримлять концерти вітчизняних і зарубіжних зірок, проводяться різноманітні фестивалі, виставки і презентації - і скрізь потрібні художники-постановники. Саме вони із смаком оформляють будь-яку сцену, візуально втілюють головну ідею спектаклю або свята.
Художники-постановники потрібні і в політиці: вони можуть грамотно оформити передвиборчу кампанію, мітинги, виступи ораторів - це теж шоу. У бізнесі та рекламі вони допомагають провести презентації нових продуктів, організувати промоушен-акції. Нарешті, сценограф завжди може зайнятися дизайном - вигадувати інтер'єри ресторанів, прикрашати корпоративні вечірки або дні народження багатих підприємців...
Особисті якості
    Творчий потенціал.
    Кар'єра
Для новоспеченого художника буде великою вдачею відразу знайти роботу за фахом. Прибуткові місця зайняті, і вакансій сценографа театру в кадрових агентствах ви не знайдете. Як стверджують викладачі театральних вишів,звичайна справа, коли молодий фахівець відправляється набиратися досвіду до провінції: у сценографів зі столичною освітою є всі шанси влаштуватися в театр. Та й в плані репертуару тут можливості ширші, а ось в плані грошей - не густо: театральний художник державного театру такий самий бюджетник, як вчителі, лікарі.
Далі потрібно набиратися досвіду, цікаво оформлювати спектаклі, брати участь в конкурсах сценографів, і якщо все піде успішно - є шанс, що вас запросять на постановку у відомий театр. Не надихає? Тим часом багато відомих художників-постановників розпочинали свою кар'єру саме так. Альтернативні варіанти для сценографа - знайти роботу на телебаченні, в кіно.
Професіонали екстракласу, що займаються оформленням концертів зірок естради, шоу, фестивалів і т.д. можуть отримувати гонорари в десятки тисяч доларів.
Повернутися назад