Юридичні консультації

Prev Next
 

СОЦІОЛОГ

406.jpg
Загальна характеристика професії:
Проводить соціологічні дослідження з метою розробки і впровадження заходів, спрямованих на створення в установах, організаціях, підприємствах найсприятливіших соціально-психологічних умов, складає програми соціологічних досліджень, обробляє інформацію, узагальнює отримані дані, розробляє рекомендації.
Повинен знати:
Нормативні, методологічні та інші керівні матеріали з рішень соціальних питань; соціологію праці, колективу, методи проведення соціологічних досліджень, основи психології праці, інженерної, соціальної, педагогічної психології, передовий вітчизняний і зарубіжний досвід роботи соціологів.
Професійно важливі характеристики:
    • аналітичне мислення;
    • комунікативні здібності;
    • емоційно-вольова стійкість;
    • добра пам’ять;
    • високий рівень концентрації і розподіл уваги.
Кваліфікаційні вимоги:
ВУЗи, університети, спеціальність “Соціолог”.

Об'єктом досліджень соціолога є людина в різних суспільних товариствах і товариства, до яких людина відноситься. Сім'я, школа, установи, партії, комерційні організації, різні релігійні, доброчинні, любительські та інші організації складаються з людей і якось впливають на їхнє життя і діяльність, також як людина впливає на ці товариства. Також різні явища, як влада, релігія, національна ментальність є об'єктами досліджень соціологів. Соціологи досліджують, окрім стосунків між групами, вплив походження і зростання, також віку, раси та інших ознак. Ті соціологи, що займаються практичною роботою, проводять дослідження з метою з'ясування громадської думки і відносини різних суспільних груп з будь-якого питання або для складання рейтингу популярності політиків. Для цього вони збирають дані. Соціологи проводять також експерименти, за допомогою яких вони досліджують вплив груп на поведінку людей і різні соціально-психологічні закономірності. Соціологів використовують також як експертів або консультантів при дослідженні впливу і розробці різних державних програм. Для установ, що займаються соціальними проблемами, це – цінна інформація, яку вони можуть використовувати у своїй роботі. Соціологи з теоретичними дослідженнями концентруються при університетах або науково-дослідних інститутах. При проведенні дослідження використовують статистичні методи, а при інтерпретації результатів – аналізують факти, роблять прогнози і складають звіти. Соціологів часто плутають з соціальними працівниками. Сфери їх діяльності тісно переплітаються; відмінність в тому, що соціологи досліджують організації, групи і людей, а соціальні працівники допомагають безпосередньо людям, які не можуть самі вирішити свої життєві проблеми.
Більшість соціологів багато читають, проводять дослідження, пишуть доповіді і статті. Ця робота досить різноманітна, але щільний план роботи і обумовлені терміни можуть змусити квапитися, працювати понаднормово і у вихідні дні. Часто соціологи працюють в дослідницьких групах, що складаються з фахівців різних спеціальностей. Деякі соціологи працюють в приватному підприємництві, надаючи підприємствам консультації. Їх робочий час вільний, але терміни змушують їх підвищувати темп своєї роботи. Поїздки в роботі соціолога часто необхідні для збору даних для проекту дослідження і для участі у конференціях.
Соціологи повинні добре знати суміжні сфери, які межують або переплітаються з такою сферою досліджень, як економіка, політика, психологія, а також кримінологія або медицина, і це перелік далеко невичерпний. Соціологи, як правило, мають вищу освіту, інколи і вчену степінь. Перш за все, соціологів характеризує зацікавлення до соціальних проблем, дослідницьке мислення і бажання знайти відповіді на складні запитання. Відкритий образ мислення і сприйнятливість нових ідей також є важливою рисою. Об'єктивність при зборі даних і аналітичні здібності для організації даних і уміння робити правильні висновки забезпечують успіх в дослідницькій роботі. Хороші навики самовираження як у спілкуванні, так і в письмі є необхідними для спілкування з людьми різних сфер діяльності і взаєморозуміння.
Повернутися назад