Юридичні консультації

Prev Next
 

Слюсар устаткування електростанцій

400.jpg
II група кваліфікації
Завдання та обов’язки.
Здійснює експлуатаційно-ремонтне обслуговування основного і допоміжного устаткування рибопідіймача і забезпечує безаварійну роботу механічного устаткування гідроагрегата і всього допоміжного устаткування низових, шлюзових шахт із системами наповнення і випорожнення на гідроелектростанціях потужністю до 200 тис. кВт. Змащує, чистить устаткування, що обслуговується, і усуває дрібні несправності в його роботі.
Повинен знати:
будову та принцип роботи основного й допоміжного устаткування рибопідіймача; призначення і місця установлення засобів вимірювання; елементарні знання з гідравліки, механіки, електротехніки.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
III група кваліфікації
Завдання та обов’язки.
Здійснює експлуатаційно-ремонтне обслуговування основного і допоміжного устаткування рибопідіймача і забезпечує безаварійну роботу механічного устаткування гідроагрегату і всього допоміжного устаткування низових, шлюзових шахт із системами наповнення і випорожнення на гідроелектростанціях потужністю понад 200 тис. кВт. Експлуатує, ремонтує, обслуговує установки попереднього очищення, очищення води для підживлення теплових мереж, котлів і парогенераторів очищення конденсату, склад хімічних реагентів та інше устаткування в хімічних цехах теплових електростанцій потужністю до 100 тис. кВт. Експлуатує, ремонтує і обслуговує устаткування паливоподавання: розвантажувальні прилади, конвеєри, стрічкові живильники, дробильні установки, редуктори, фільтри, підігрівачі мазуту та інше устаткування в цехах паливоподавання теплових електростанцій потужністю до 100 тис. кВт. Експлуатує, ремонтує і обслуговує котельне устаткування: котлоагрегати, димососи вентилятори, електрофільтри, системи пилоприготування і гідрозоловилучення, змивні і багерні насоси та інше котельне устаткування на теплових електростанціях потужністю до 100 тис. кВт. Експлуатує, ремонтує і обслуговує турбінне устаткування: турбоагрегати, деаератори, випарники, підігрівачі, живильні насоси, устаткування водопостачання та інше турбінне устаткування на теплових електростанціях потужністю до 100 тис. кВт. Контролює роботу устаткування, що обслуговується. Усуває несправності в роботі устаткування. Виконує профілактичні ремонтні роботи. Бере участь у пусках, зупинках устаткування, прийманні та розвантаженні хімічних реагентів, ліквідації аварійних ситуацій. Підтримує в справному стані комплект інструменту та пристроїв.

Повинен знати:
будову принцип роботи основного і допоміжного устаткування, що обслуговується; теплові і кінематичні схеми устаткування; властивості і умови застосування мастильних, прокладних та ущільнюючих матеріалів, хімічних реагентів; правила користування спеціальним та універсальним інструментом і пристроями; елементарні знання з теплотехніки, механіки, водопідготовки; слюсарну справу.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з обслуговування устаткування електростанцій II групи кваліфікації — не менше 1 року.
IV група кваліфікації
Завдання та обов’язки.
Здійснює експлуатаційне і ремонтне обслуговування турбінного устаткування і устаткування хімічних цехів на теплових електростанціях, котельного устаткування і устаткування паливоподавання на теплових електростанціях потужністю понад 100 тис. кВт. Проводить експлуатаційне і ремонтне обслуговування котлотурбінного устаткування на теплових електростанціях потужністю до 100 тис. кВт. Проводить ремонтне обслуговування пилосистеми котлоагрегата, профілактичний ремонт і очищення масла ОМТІ системи регулювання турбіни.
Повинен знати:
будову й кінематичні схеми устаткування, що обслуговується; способи визначення причин аварій і передчасного спрацювання деталей; систему допусків і посадок; основні положення профілактичного ремонту устаткування; конструкцію спеціального інструменту та пристроїв, що використовуються.

Кваліфікаційні вимоги.
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з обслуговування устаткування електростанцій III групи кваліфікації — не менше 1 року.
Повернутися назад