Юридичні консультації

Prev Next
 

РЕЖИСЕР

384.jpg
Режисер (фр. régisseur, від лат. rego - керую) - постановник спектаклю, кінофільму, естрадно-концертної програми, телевізійної та радіопрограми, циркової вистави, опери.
Головне завдання режисера - поставити даний йому сценарій, будь то сценарій кінофільму, естрадно-концертної програми, телевізійних і радіопрограм, циркової вистави, опери. Від таланту режисера залежить успіх кожної постановки. Якщо режисер досвідчений, розумний, своєрідно мислить, то це дасть змогу йому точно передати ідею, атмосферу сценарію, так само він може додати що-небудь своє, так званий авторський почерк.
В авторських фільмах режисерові абсолютно ніщо не заважає зняти фільм так, як йому хочеться, показати своє бачення тієї або іншої дії, проблеми. У комерційних фільмах за результатом діяльності режисера стежить продюсер. Тут режисер дещо обмежений у своїй фантазії.
Будучи художнім керівником театральної або кінематографічної постановки, режисер об'єднує усю роботу з її підготовки і втілення, розподіляє ролі, затверджує акторів, придумує і здійснює постановку спектаклю або зйомки фільму. Йому потрібно донести до глядачів певну ідею, викликати емоції, змусити сміятися або плакати, радіти або засмучуватися тощо.
Режисер вибирає сценарій, інколи змінює його, підбирає кадри для зйомок: що конкретно і як повинно бути знято (це, до речі, зазвичай не лише описується на словах, але і замальовується). Режисер працює з величезною кількістю людей, управляє їхньою діяльністю, координує дії знімальної групи і акторів. Але і після зйомок його робота не завершується. Часто режисер присутній при монтажі, координує роботу композиторів тощо.
Графік роботи ненормований, може знадобитися працювати ледь не цілодобово, у приміщенні або на вулиці за будь-яких погодних умов. Можливі часті перельоти, переїзди. Але замовлення у режисера є не завжди, і скільки часу він може просидіти без діла - невідомо. Окрім кінозйомок, роботу можна знайти в театрах, цирках, рекламних студіях.
Оптимальний варіант освіти для режисера – театральний вуз за відповідною спеціальністю. Режисерові необхідні талант, багата фантазія, оригінальне творче мислення, величезна ерудиція. Обов'язково знадобляться організаторські здібності. При цьому він має бути дипломатом, адже йому доводиться керувати творчими людьми, а вони, особливо артисти, вельми ранимі, образливі і мають безліч власних амбіцій. Режисер обов'язково має бути трішки психологом, щоб спілкуватися з людьми, знати, як знайти підхід до кожного актора та усіх, з ким працює. Уміти бачити, хто з артистів зможе втілити задуманий ним образ, донести до глядачів його ідею.
Робота підійде людям комунікабельним, амбітним, ініціативним, самокритичним, працездатним, таким, що мають організаторські здібності. Знадобиться також і висока витривалість, оскільки ця діяльність пов'язана з великими нервовими, емоційними, фізичними перевантаженнями. Режисерові також необхідно володіти природженим художнім смаком. Протипоказаннями можуть стати нервово-психічні розлади, серйозні дефекти зору.
Зробити кар'єру режисера під силу одиницям, адже мало хто ризикне вкладати гроші в проект нікому не відомого мрійника або довіряти знімати блокбастер початківцю - випускнику вузу. Режисери в театрах отримують оклад (як правило, досить скромний), а зарплата кінорежисера залежить від договору з продюсером (який приймає рішення, враховуючи популярність самого режисера). Звичайно, початківцям не варто розраховувати на великі заробітки, добре, якщо взагалі хтось готовий вкласти гроші у їхні ідеї. Адже будь-які втілені проекти підвищують популярність і статус новачка, дають можливість претендувати на майбутні досягнення. А коли людина вже набула популярності на режисерському терені, вона може сама ставити умови і заробляти дуже пристойно. Ну а гонорари режисерів зі світовим ім'ям можуть бути просто нечуваними.
Повернутися назад