РЕКРУТЕР

Які риси повинен мати рекрутер?
Націленість на результатЗвичайно ж, це головна риса сучасного рекрутера. Важливо розподілити особисті й технологічні ресурси так, щоб наслідком цього став вихід кандидата в компанію клієнта. Всі задоволені: і клієнт, і керівник кадрового агентства і рекрутер, який отримав грошовий гонорар, вдячність клієнта, керівника, кандидата, схвалення колег.
Готовність до ненормованого робочого дня
Рекрутер має бути готовий до того, що інколи доводиться працювати вечорами, буває і допізна. Деякі кандидати можуть приїхати на співбесіду лише рано-вранці або пізно ввечері, тому про звичайний день можна забути.
Швидка реакція
Рекрутеру потрібна швидка реакція. Потрібний “золотий” кандидат завжди недоречно ходить на співбесіди у агентства ваших колег, тому на хорошу підготовку резюме залишаються лічені години.
Чуття
Це така умова, коли рекрутер з п'яти-шести, майже схожих, вибирає двох-трьох найкращих та успішно закриває проект. Тут знання психології спілкування і корпоративної культури клієнта.
Витримка
Вона потрібна для того, щоб в деяких випадках не “зламатися” перед клієнтом, а наполягти на тому, що здається тобі дійсно правильним. Але помилятися можна лише один раз, інакше клієнт назавжди піде.
Толерантність
Коли рекрутер ставиться до кандидатів, які приходять в агентство, з повагою, не знущається над ними як над особистостями, отримавши одномоментну владу, що свідчить про його повагу до людей. Кандидат на вакансію - він або підходить, або не підходить вимогам клієнта.
Стресостійкість
Як не прогнозуй поведінку людей, вони завжди підносять тобі сюрпризи. Успішний рекрутер частіше виграє, але інколи бувають і програшні ситуації. У негативних ситуаціях руки від радості потирає колега з іншого кадрового агентства. В такій ситуації важливо не “зламатися”, а віднестися по-філософськи - сьогодні не судилося.
Загальні вимоги
В підборі персоналу затребувані як чоловіки, так і жінки. На даному етапі розвитку рекрутингу все частіше потрібне знання англійської мови, принаймні, перша двадцятка кадрових агентств для вас закрита, якщо Ви нею не володієте. Вища освіта.Вміння спілкуватися з людьми, бути приємним співрозмовником і слухачем, бути відкритим для спілкування, бути сучасним і адекватним. Рекрутеру, як плюс до всього перерахованого, непогано мати відповідне почуття гумору, вміння тримати дистанцію, а також відчуття власної гордості.
Освіта та підготовка
З якою освітою приходять в рекрутери?Найчастіше це психологи, випускники кафедри з управління персоналом, менеджменту, педагоги, рідше випускники технічних і економічних вузів. Переважають гуманітарії. Хоча точних підрахунків ніхто не робив, але очевидно, що спілкуватися з людьми легше людям гуманітарних професій, ніж технічних. Чистих спеціалізацій у вузах з рекрутингу ще немає, є спеціалізації у сфері людських ресурсів і там вже виділено блок підбору персоналу.
Як навчитися рекрутингу?
Найпростіший шлях - піти працювати в кадрове агентство на посаду асистента або помічника консультанта з підбору персоналу. Набравшись досвіду півроку-рік, в разі успішного розуміння суті даного бізнесу, у Вас пряма дорога в рекрутери. Асистенти отримують 100-200 дол.(оклад) і мінімальний відсоток від закритого проекту, а також величезний і майже безкоштовний досвід роботи і можливість навчитися новій професії.
Інший шлях - накупити купу книг з підбору персоналу, обкластися ними і визубрити напам'ять, що повинен знати, вміти рекрутер, які підводні камені зустрічаються на його дорозі тощо.
Де навчитися рекрутингу?
Існують авторські семінари з рекрутингу, але тут потрібно точно знати, на кого йти. Хто дійсно зможе передати Вам свій реальний досвід, а не лише прочитати лекцію з менеджменту. Цінні авторські семінари лише тих людей, які самі працювали в рекрутингу від 5-ти років і більше і продовжують працювати по нинішній день. Педагоги і тренери навряд чи навчать Вас питанням підбору персоналу, оскільки, щоб цьому навчити, цим треба жити, а не вивчати по підручниках.
Пріоритети у роботі рекрутера
Націленість на результатНе важливо, працює рекрутер в кадровому агентстві або внутрішнім рекрутером в компанії, він повинен бути націлений на результат. Його діяльність - це надання своєму клієнтові обумовлену кількість висококласних фахівців. Інакше весь сенс діяльності рекрутера пропадає. Рекрутер для клієнта - це інструмент для пошуку людей, які виведуть організацію на вищий рівень конкурентоспроможності.
Вміння розставляти пріоритети за проектами
Важлива річ, особливо коли рекрутер працює в кадровому агентстві. Від того, як він розставить пріоритети за своїми проектами, як скоректує послідовність дій з того або іншого проекту, буде залежати успішність як підрозділу, у якому він працює, так і самого агентства з підбору персоналу.
Самоудосконалення, нові підходи в роботі
Якщо рекрутер не удосконалюється, не вчиться чомусь новому, не кладе в свою рекрутерську скарбничку нові знання і навики, він ризикує залишитися осторонь, оскільки життя не стоїть на місці і на ринку з'являються молоді і освічені, нестандартно думаючі рекрутери. Здатність ловити, нанизувати на свій рекрутерський досвід вдалі ходи, успішні стратегії, дають змогу не випасти з обойми, а стати лідером.
Налагодження зв'язків з клієнтами і кандидатами
Pекрутеру, безумовно, потрібна система налагодження і підтримки зв'язків з клієнтами і кандидатами. Деякі тенденції ринку можна отримати лише у експертів, які працюють в конкретному бізнесі. Тому рекрутер повинен постійно створювати базу своїх кандидатів і агентів впливу, до яких можна звернутися за порадою, консультацією і рекомендацією на ту або іншу людину, отримати відгук на подію з бізнес-середовища.
Плюси й мінуси професії
До плюсів можна віднести, по-перше, те, що консультант «обростає» корисними зв'язками за рахунок спілкування з великою кількістю людей, а по-друге, гідний рівень заробітної плати, адже від кожної закритої операції рекрутер отримує відсотки.
Найбільший мінус – це непередбачуваність, оскільки консультант повністю залежить від людей, їх рішень і думок. Він ніколи до кінця не може бути впевнений в успіху операції, не може оцінити, що саме рухає людиною у момент її раптової відмови від позиції. Крім того, зміна роботи – це стресова ситуація, в якій всі люди поводяться по-різному, причому інколи не кращим чином.
Оплата праці
Зарплата рекрутера складається з окладу, як правило, невеликого від 200-500 дол. і процентної частини, яка відіграє головну складову в заробітку рекрутера, приблизно від 15-25% від суми проекту і бонусної частини або оплати за результат окремо взятого відділу або усього кадрового агентства. Також існують соціальні пільги: оплата харчування, проїзду, мобільного телефону тощо.
Головне для рекрутера в роботі з клієнтом – це зрозуміти, який спеціаліст потрібен, які завдання перед ним ставить компанія, яких результатів він повинен досягти, і до якого терміну. Якщо ці моменти враховані та зрозумілі, робота за проектом йде легше і краще.
Повернутися назад