Юридичні консультації

Prev Next
 

Птахівник

380.jpg
Однією з професій, актуальних на сільськогосподарському ринку праці, є птахівник. Фахівці цього напрямку діяльності спеціалізуються на вирощуванні спеціальних порід домашніх птахів, розвиваючи окремі напрямки (проводячи селекцію) для збільшення ваги або розвитку яйценосної функції.
Птахівники у своїй роботі використовують різноманітні інструменти, електричні пристрої, хімічні речовини. Перш за все, вони повинні знати принципи роботи інкубаторів та контрольно-вимірювальних приладів.
Представники цієї професії повинні знати правила догляду й утримання птиці; зооветеринарні та санітарні вимоги до умов утримання і вирощування птиці; основні методи селекційно-племінної роботи. Такий професіонал повинен вміти виконувати ручні й частково механізовані роботи з догляду за птицею; виконувати заходи з підвищення продуктивності птиці, годівлі її збалансованими поживними речовинами кормами.
Майбутній птахівник повинен мати ґрунтовні знання з математики, основ інформатики та обчислювальної техніки, біології, хімії тощо.
Професія птахівника потребує доброго як фізичного, і так психічного стану здоров'я, чіткої координації зору і рухів. Представники цієї професії повинні бути дуже уважними, спостережливими та обережними, мати сильну нервову систему.
Майбутній птахівник повинен любити птахів, мати терпіння і витримку, почуття відповідальності, впевненість у своїх силах, бути стриманим, тактовним, організованим, вміти контролювати свою поведінку.
Навчання та виконання професійних обов'язків не рекомендується особам, які страждають серцево-судинними захворюваннями, мають захворювання легенів, опорно-рухового апарату, алергію.
Професію птахівника можна здобути у професійно-технічних навчальних закладах, технікумах, вузах сільськогосподарського профілю. Оволодіти професією можна також безпосередньо на виробництві, зокрема, за скеруванням служби зайнятості.
2-й розряд
Завдання та обов’язки.
Виконує допоміжні роботи з годівлі та догляду за птицею. Розміщує птицю в клітках, виймає її з кліток і передає на відгодівлю. Стежить за станом птиці після годівлі, своєчасним здаванням її на забій. Доглядає за птицею у нічну пору, виділяє та відсаджує слабку та збирає загиблу птицю. Підтримує в приміщеннях заданий температурний та повітряний режим, випасає птицю. Сортує, калібрує та миє яйця вручну. Маркує, укладає та упаковує їх. Прибирає виробничі приміщення та робочі місця. Чистить, миє кліткове та інше устаткування та інвентар. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
правила догляду та утримання птиці; ознаки її захворювання; основні зооветеринарні та санітарні вимоги до умов вирощування птиці; правила сортування, маркування та упаковування яєць; склад дезінфікуючих розчинів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна загальна середня освіта. Одержання професії на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов’язки.
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за дорослим поголів’ям у разі наземного утримання та за молодняком промислового стада. Готує корми з додаванням до них мікроелементів та інших добавок і роздає їх. Регулює подавання води у напувалки. Видаляє послід, миє напувалки, чистить годівниці та кубла. Виконує заходи з підвищення продуктивності птиці. Сортує та вибраковує птицю. Збирає, укладає, упаковує та здає яйця. Бере участь у проведенні профілактичних та лікувальних заходів. Регулює повітрообмін, температуру та вологість повітря у приміщеннях для птиці. Очищає піддони у разі кліткового утримання птиці. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
основи анатомії та фізіології свійської птиці наземного та кліткового утримання; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів’я; правила експлуатації технологічного устаткування та догляду за ним; норми годівлі та порядок згодовування кормів; потребу обслуговуваного виду птиці в протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією птахівника 2 розряду не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки.
Виконує ручні або частково механізовані роботи з догляду за птицею промислового стада кліткового утримання, за племінним молодняком, батьківським та селекційно-племінним стадами. Годує, напуває птицю, вичищає послід. Вживає заходів щодо підвищення продуктивності птиці, годівлі її збалансованими харчовими речовинами кормами. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
конструкцію кліткових батарей та устаткування у разі кліткового утримування; особливості вирощування та утримання племінної птиці; основні методи селекційно-племінної роботи; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією птахівника 4 розряду не менше 1 року.
Повернутися назад