Юридичні консультації

Prev Next
 

Провідний кінооператор комбінованих зйомок

372.jpg
Завдання та обов’язки
Здійснює комбіновані зйомки у відповідності із загальним творчим задумом і зображальним вирішенням фільму. Визначає спільно з режисером-постановником, кінооператором-постановником, художником-постановником і художником комбінованих зйомок зображальне вирішення, методи і технологію зйомки комбінованих кадрів. У разі потреби бере участь в роботі по літературному сценарію в частині його втілення у кінематографічних образах, вивчає місця подій і можливих зйомок.
Бере участь у розробці ескізів комбінованих кадрів, календарно-постановницького плану і кошторису з розділу комбінованих зйомок. Здійснює зйомку комбінованих кадрів фільму, забезпечує їхню художню і технічну якість і строки виконання. Бере участь у здачі готової кінокартини технічній комісії кіностудії. Вивчає і впроваджує передові методи комбінованих зйомок національного і світового кінематографа. Контролює роботу світлоустановників і проявку негативів фільмоматеріалів. Забезпечує своєчасне здавання вихідних матеріалів. Визначає у випадках роботи в цеху комбінованих зйомок (на дільницях написів чи трюкового друку) спільно з провідними працівниками знімальної групи зображальну форму титрів, написів чи кадрів, що здійснюються способом трюкового друку, а також методи і технологію їх виконання. Бере участь у розробці постановницького проекту фільму з цих видів робіт, у відборі, підготовці і зйомці відповідних матеріалів і заготовок. Проводить зйомки написів, вступних титрів і всі види трюкового друку.
Повинен знати:
    - теорію і практику кінооператорського мистецтва;
    - історію образотворчого мистецтва;
    - історію національного і світового кінематографа;
    - технологію фільмовиробництва;
    - методи кіноосвітлення і кінокомпозиції, усі види комбінованих і спеціальних кінозйомок; кольорознавство, експонометрію;
    - технологію обробки плівки; основні типи кінознімальної апаратури;
    - засоби операторського транспорту, допоміжну техніку;
    - чинні державні стандарти і технічні умови;
    - найновітніші досягнення національної і світової кінотехніки;
    - правила експлуатації, транспортування і збереження кінознімальної апаратури і оптики, правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кінооператора комбінованих зйомок I категорії не менше 2-х років, творчі здібності, вміння самостійно вирішувати виробничо-технічні завдання кінозйомки, виконання великого обсягу комбінованих зйомок не менше, ніж у 2-х повнометражних художніх фільмах з відмінною оцінкою роботи; або здійснення зйомок комбінованих кадрів в документальних чи науково-просвітницьких фільмах у кількості не менше 1000 корисних метрів з відмінною оцінкою роботи; або здійснення спеціальних видів зйомок у кількості не менше 800 корисних метрів з відмінною оцінкою роботи; або стаж роботи кінооператора із зйомок написів чи трюкового друку не менше 2-х років.
Повернутися назад