Юридичні консультації

Prev Next
 

ПРОМОУТЕР

377.jpg
Загальна характеристика професії
Фахівець з просування яких-небудь товарів або послуг.
Посадові обов’язки
Обов'язки промоутера полягають у вмінні грамотно спілкуватися і пропонувати той або інший вид послуг відвідувачам магазинів, виставок, презентацій, або просто перехожим людям. Робота промоутера, в першу чергу, полягає в спілкуванні з людьми.
Кваліфікаційні вимоги
Спеціальної освіти не вимагається.

Промоутер – людина, що займається прямою рекламою якогось товару, фахівець з впровадження і просування товарів і послуг. Така посада може бути в штаті будь-якої фірми, яка займається виробництвом послуг (рекламних, творчих і так далі), в той же час промоутер часто вважається позаштатним співробітником. Головне завдання промоутера – зацікавити рекламованою продукцією якомога більше потенційних покупців. В його обов'язки входить робота з перехожими і відвідувачами магазинів і пропозиції їм певного товару.
Промоутер проводить презентації і дегустації, роздає рекламні матеріали і інформує клієнтів. Кращий варіант для промоутера – робота на виставці або презентації. Промоутер може працювати як від агентства, так і безпосередньо від фірми. Робота промоутера, не дивлячись на те що здається простою - достатньо складна. Окрім зрозумілої складності спілкування з незнайомими людьми, присутній постійний контроль з боку, як представника агентства, так і представника замовника. Далі на час проведення рекламної акції, незважаючи на зміни погоди, промоутери повинні носити певну уніформу.
Основний контингент промоутерів – дівчата студентського віку, що мають приємну зовнішність, здатні з привітним виглядом розмовляти з незнайомими людьми. Буває, що підробляють таким чином і люди творчих професій. Більшість промоутерів розглядають свою роботу як тимчасовий заробіток. Робота промоутера, як правило, оплачується після закінчення рекламної компанії з розрахунку фіксованої суми за кожен день.
Промоутер повинен:
    - бути комунікабельним;
    - бути відповідальним;
    - володіти культурою спілкування;
    - володіти вмінням переконувати людей;
    - добре знати товар, який рекламує.
В професійних колах промоутери розділяються на категорії:
Spreader ("розповсюджувач") – людина, яка роздає рекламні листівки. Все, що від нього потрібно, це виразна мова і здатність запам'ятати декілька речитативів.
Persuader - промоутер рангом вище, метою якого є не просто донести до випадкового потенційного клієнта рекламне гасло, але і переконати його зупинитися, познайомитися з продуктом, спробувати його продегустувати і відповісти на питання про можливості використання товару. Booster - це промоутер, наділений рідким даром щиро вірити в рекламні слогани, що йому доручено озвучувати; здатний працювати в будь-яких умовах; звертати на себе увагу клієнтів і переконувати їх в необхідності покупки.
Advisor ("радник") - той, який досяг вищого пілотажу промоушену, готовий не просто декілька годин закликати, пригощати, переконувати, але і досить компетентний для того, щоб консультувати клієнтів. Часто сприймається як обличчя компанії, тому вимоги до нього особливо високі.
Опанувати дану професію можна лише за допомогою проходження спеціальних тренінгів та семінарів. Почавши свою кар'єру з професії промоутера, можна багато чому навчитися: вільно спілкуватися з людьми самого різного типу та віку, освоїти елементарні ази реклами, маркетингу і ін.
Повернутися назад