Юридичні консультації

Prev Next
 

ПРОДЮСЕР

376.jpeg
Продюсер - фахівець, рід зайнятості якого зачіпає декілька професійних сфер одразу. Це іміджелогія, реклама, PR і зв'язки з громадськістю, маркетинг і ділове адміністрування. Продюсер займається розробкою концепцій потенційно прибуткових проектів, їхнім інвестуванням і реалізацією на інформаційно-розважальному ринку. Його головна мета - знайти стабільне та надійне джерело для фінансування проекту й одержання максимальної фінансової віддачі. Є декілька різновидів продюсерів: генеральний продюсер, виконавчий продюсер, лінійний продюсер, кінопродюсер, саундпродюсер тощо.
Продюсер перетворює невідомого виконавця в зірку естради, виводить нову пісню на верхній рядок хіт-параду, знаходить гроші на зйомки та розкручування фільму. Його завдання – грамотно інвестувати кошти у проект і отримати максимальний прибуток. Будні продюсера - робота з творчими колективами, організація креативного процесу. Продюсер повинен вміти оцінити професіоналізм операторів, режисерів, освітлювачів.
Види діяльності:
    • вирішення загальних організаційних питань (дотримання строків виконання доручених завдань, запобігання неустойок тощо);
    • оцінка маркетингової стратегії проекту, участь у розробках і доробках;
    • аналітика фінансово-економічного стану проекту (забезпечення фінансування, віддача та прибуток);
    • виконання функцій креативного директора, тобто активність у формуванні творчої складової продукту;
    • робота з іміджмейкерами;
    • організація переговорів і укладання договорів.
Місця роботи:
    • продюсерські центри;
    • теле- і кінокомпанії;
    • радіостанції;
    • театри;
    • музичні агентства.
Професійні навички:
    • знання специфічних особливостей робочої сфери діяльності (кіно, музика тощо);
    • уміння орієнтуватися в поточних інтересах і потребах аудиторії;
    • здатність прогнозувати, виділяти опорні та ключові моменти;
    • знання законів про авторське право та рекламу;
    • уміння давати оцінку ідеї або проекту, визначати його перспективність чи збитковість;
    • наявність бази контактних осіб, корисних знайомств, особливо, серед працівників ЗМІ.
Особисті риси:
Перша і найважливіша риса - інтуїція. Якщо людина не наділена цим природним даром, вона ніколи не стане продюсером. Друге - вміння орієнтуватися в інформації. Третє - комунікабельність. Четверте - схильність до інновацій. П'яте - правильне ставлення до успіхів і невдач. Ну, і ще можна набрати з десяток очевидних, які потрібні і в будь-якій іншій професії: працьовитість, пунктуальність тощо.
Додаткові особливості:
Незважаючи на те, що практично всі відомі продюсери прийшли в професію в основному завдяки своїм здібностям і рисам, що продюсерові-початківцю бажано мати профільну вищу освіту, тим паче, що сучасні виші надають таку можливість.
Cпецифіка роботи продюсером
Плюси професії: Високий дохід.
Мінуси професії: В Україні професія продюсера - для тих, у кого є потрібні зв'язки, корисні знайомства як серед людей мистецтва, так і серед бізнесменів. До лав продюсерів пробитися складно - це закрита каста, де всі один одного знають.
Зарплата і перспективи професії продюсера
Помічник виконавчого продюсера на кабельному телебаченні отримує $400-600. Генеральний продюсер великого телеканалу – від $10 000 і вище. У кіно, театрі та шоу-бізнесі доходи продюсера безпосередньо пов'язані з успішністю проекту: що більше вдалося заробити, то вищі дивіденди продюсера. Конкретні суми гонорарів у шоу-бізнесі зі зрозумілих причин зберігаються у суворій таємниці.
Як стати продюсером:
Успішний продюсер повинен розумітися в усьому, що напряму чи опосередковано пов'язано з його роботою: якщо він продюсує кінофільм - повинен знати основи режисерської та операторської роботи; якщо робота продюсера полягає у просуванні співака - потрібно розумітися на стилях, мати музичний слух.
Профільна освіта:
Сьогодні для старту в професію краще отримати профільну освіту у вузі: кілька років тому з'явилися перші програми професійної підготовки продюсерів.
Освіту для старту можна отримати в таких університетах:
    - Київський національний університет культури і мистецтв;
    - Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв;
    - Харківська державна академія культури.
Повернутися назад