Юридичні консультації

Prev Next
 

ПОЛІТОЛОГ

368.jpg
Політолог досліджує усі сфери суспільного життя, які різним чином пов'язані з політикою. Предмети його вивчення - політична культура і політична поведінка, політичні системи, державний лад, влада і владні відносини.
До обов'язків політолога також входить роз'яснення широким масам процесу формування політичних систем, їхніх переваг та недоліків, прогнозування наслідків нововведень і тенденцій.
Для політолога необхідно також мати навики, властиві професії соціолога: опитування громадської думки з урахуванням специфіки політичного аналізу. При прийнятті політичних рішень сучасному політологу знадобиться професійне застосування математичних методів і уміння користуватися результатами аналізу. Професійний політолог повинен уміти виявляти позиції основних учасників політичних подій з урахуванням їхніх ролей, визначати наявну розстановку суспільно-політичних сил і можливі тенденції її зміни.
Професійному політологу важливі також знання у сфері організаційної роботи, що дають змогу забезпечити необхідну дисципліну і контроль, здійснювати кадрову політику.
Політологи вивчають безліч проблем сучасної політики. Потрібно відчувати, як діють політичні процеси на суспільство і як впливають на політичну свідомість народу та формування політичних інтересів у різних соціальних групах.
Політики, якщо можна так висловитися, роблять політику, а політологи оцінюють їхні дії. Хороший політолог - "дзеркало" політиків. Висловлюючи та захищаючи різні позиції, інтереси та погляди, політичні і правові переконання, політолог повинен знати і розуміти відомі політичні і правові ідеї і теорії минулого. Чим же доведеться займатися середньостатистичному політологу?
Перш за все, це коментарі актуальних подій поточної політики у ЗМІ - на радіо, телебаченні, у газетах та інтернет-виданнях, написання наукових і газетних аналітичних статей (книг), підготовка аналітичних матеріалів для замовників, участь у круглих столах та наукових конференціях. Також необхідно прораховувати політичне майбутнє замовників, перспективу розвитку країни і світу загалом. Фахівець, який досконало розуміється на всіх течіях та підводних каменях великої політики, здатен стати не тільки спостерігачем, але й активним учасником політичного процесу.
Політтехнолог - професія, подібна до професії політолога, але вона, до всього іншого, передбачає безпосередню участь у політичних подіях. Залежно від ситуації, політтехнолог може виконувати різні функції, але мета у нього одна: представити свого замовника (конкретного політика чи партію) у найвигіднішому світлі, і таким чином домогтися його перемоги на виборах, проходження до тієї чи іншої владної структури, зростання його політичного рейтингу тощо. Як правило, політтехнолог працює в команді із соціологами, іміджмейкерами, спічрайтерами та багатьма іншими фахівцями, які відповідають за "обличчя" клієнта. Якщо в найближчому майбутньому не планується значних політичних подій (виборів, референдумів тощо), політтехнолог займається організацією повсякденного життя партії, готує поточні збори, семінари і конференції.
Cпецифіка роботи політолога:
Політологів-початківців чекає класична проблема усіх молодих фахівців: більшість працедавців не бажають приймати кандидатів без досвіду роботи.
Робота для політолога:
Фахівці можуть працювати в інститутах і незалежних аналітичних центрах. Крім громадських організацій, знання професійного політолога можуть стати в нагоді в інформаційних агентствах і ЗМІ.
Особисті риси:
Видатними політологами стають господарі аналітичного складу розуму, любителі будувати гіпотези і робити прогнози.
Зарплата і перспективи професії політолога:
Незалежні експерти-політологи зазвичай починають кар'єру в інформаційних агентствах і журналах суспільно-політичної тематики. Це може бути посада кореспондента, аналітика, асистента редактора. Стартова зарплата тут складає $450-550. Середній заробіток фахівця з досвідом роботи один-два роки - $800-950. Політичні журналісти "з ім'ям" заробляють від $1500.
Профільна освіта:
Часті випадки, коли значних успіхів в політології досягають люди, що не мають спеціальної освіти. Чудовими фахівцями стають випускники історичних, філософських і навіть технічних
Повернутися назад