Друк |  Закрити вікно

Піццмейкер (піццайоло)

Піццмейкер (піццайоло)
Піццмейкер або піццайоло - так називають майстра з приготування піци.
Особливості професії
Спеціаліст з приготування піци може називатися по-різному: і піццмейкером (англійський варіант), і піццайоло (італійський варіант). Він же кухар-піццайоло або кухар-піццмейкер. Всі ці назви мають право на існування, хоча, справедливості заради, треба сказати, що з'явилася ця професія в Італії, як і сама піца. Піца - страва настільки популярна у італійців, що їй присвячене спеціальне свято, що відбувається в Італії щороку.
Вважають, що ця професія з'явилася в XVII столітті. Тоді піццайоло називали людину, яка готувала піцу, приваблюючи публіку майстерними трюками з тістом - справжній атракціон навколо цього чудового та дуже демократичного блюда.
Піца хороша не лише своїм смаком, а й тим, що вона дуже зручна. Вона швидко готується, нею можна перекусити на ходу, сидячи, приміром, на лавочці. А можна не поспішаючи насолодитися вдома за обідом.
Піццайолі/піццмейкери затребувані в містах, де є піцерії, ресторани і кафе італійської кухні.
Якщо майстер сам керує піцерією, тобто керує іншими майстрами, контролює дотримання рецептури, закупівлю продуктів тощо, то це вже шеф-піццайоло (шеф-піццмейкер).
Робоче місце
Майстер з приготування піци може працювати в ресторанах італійської кухні, а також в піцеріях і фірмах, які торгують піцою з доставкою додому.
Важливі риси
Професія піццайоло передбачає любов до кулінарії, розвинений нюх і вміння добре розпізнавати відтінки смаків, гарний окомір, спритні руки, художній смак, працьовитість, доброзичливість.
Хвороби опорно-рухового апарату, нервової системи, інфекційні захворювання вважаються протипоказаннями, як і при будь-якій кухарський спеціальності.
Знання та навички
Майстер повинен знати рецептуру тіста та різної начинки для піци, володіти технологією випічки.
Де навчають
Професію піццайоло/піццмейкера можна отримати на спеціальних курсах.
Особливо цінуються фахівці, що пройшли навчання або стажування в Італії.
Друк |  Закрити вікно