Юридичні консультації

Prev Next
 

Піротехнік

354.jpg
Завдання та обов’язки
Виконує роботи ручного та механічного виготовлення піротехнічних засобів з паперу і картону (різання картону, паперу, підготовка гільз тощо). Здійснює ручне та механічне подрібнення і просіювання компонентів сумішей. Займається підсобною роботою під час приготування димових шашок, смолоскипів тощо. Виготовляє усі види гільз. Облаштовує, маркує, упаковує готові піротехнічні вироби. Розбирає, чистить, змащує, збирає і приводить до дії усі системи вогнепальної зброї. Готує до використання вибухові речовини. Бере участь у супроводженні художнього оформлення фільмів, телевізійних передач, інших художніх постановок, шоу піротехнічними ефектами. Готує до використання на зйомках холодну та вогнепальну зброю для пострілів холостими зарядами. Старший піротехнік cупроводжує художнє оформлення фільмів, телевізійних передач, художніх постановок, шоу складними піротехнічними ефектами. Організовує піротехнічні роботи із застосуванням великої кількості вибухів під час зйомок масових батальних сцен, їхнє виконання у безпосередній близькості від учасників зйомок, театралізованих заходів тощо.
Керує піротехніками та працівниками, зайнятими у підготовці, супроводженні та виконанні піротехнічних робіт. Розробляє та погоджує з керівництвом план піротехнічних робіт, кошторис, специфікації та інші документи щодо піротехнічного обслуговування фільму, телепередачі, театралізованого заходу, шоу в процесі підготовчого та основного періодів. Взаємодіє з організатором трюкових зйомок (сцен) стосовно піротехнічного забезпечення трюкових номерів, тренування та консультування каскадерів (старших каскадерів) та їхніх помічників у частині застосування піротехнічних засобів та зброї. Проводить попередній інструктаж з піротехніками щодо охорони праці та протипожежного захисту. Контролює підготовку холодної та вогнепальної зброї всіх видів і забезпечує її використання під час зйомок. Організовує виконання робіт із виготовлення піротехнічних виробів з паперу і картону, всіх видів гільз. Перевіряє правильне маркування, упакування та облаштування піротехнічних виробів, підготовку вогнепальної зброї до використання та пострілів холостими патронами. Організовує та забезпечує умови для навчання піротехніків. на виробництві. Підвищує свій кваліфікаційний рівень. Вивчає національний та міжнародний досвід організації піротехнічних робіт. Готує та вносить на розгляд пропозиції керівництву щодо удосконалення піротехнічних ефектів, більш раціонального використання піротехніків.
Повинен знати:
    - основи техніки зйомок і телепередач; рецептуру піротехнічних сумішей і токарну справу;
    - властивості матеріалів для виготовлення піротехнічних виробів з паперу і картону;
    - хімічні властивості легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин;
    - правила поводження і підготовки зброї до чищення;
    - правила збереження, упакування і транспортування зброї і вибухових речовин;
    - види, будову і правила поводження з вогнепальною і холодною зброєю вітчизняних та іноземних систем;
    - правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги
Старший піротехнік. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи у сфері піротехнічної діяльності не менше 5-ти років або стаж роботи за професією піротехніка I категорії не менше 3-х років. Наявність ліцензії (сертифіката) відповідного наглядового органу на роботи з холодною, вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.
Піротехнік I категорії. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією піротехніка II категорії не менше 2-х років. Дозвіл відповідного наглядового органу на роботи з холодною, вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.
Піротехнік II категорії. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією піротехніка II категорії не менше 1-го року. Дозвіл відповідного наглядового органу на роботи із холодною, вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.
Піротехнік III категорії. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Додаткові вимоги:
чоловіча стать.
Повернутися назад