Друк |  Закрити вікно

ПЕРУКАР

ПЕРУКАР
Спеціаліст, що займається доглядом за волоссям клієнтів, створенням зачісок.
Перукар робить різні види стрижок, зачісок, фарбування, хімічну завивку і укладку, займається лікуванням волосся, коригує форму вус і бороди. Деякі перукарі спеціалізуються на постіжерних роботах: виготовленні париків, накладних вус, брів тощо.
Хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. За допомогою хорошої зачіски можна скорегувати овал обличчя, зробити межі пропорційнішими і привабливішими. Добре підібрані кольори, тон і спосіб фарбування вигідно представлять відтінок шкіри і очей, приховають сивину. Перукар може бути фахівцем з жіночих, чоловічих або дитячих зачісок, або перукарем-універсалом.
Робота перукаря найчастіше позмінна, проходить в приміщенні. Весь день доводиться бути на ногах. У зв'язку із специфікою професії найбільше навантаження припадає на руки, що потребує великої фізичної витривалості. Влаштуватися на роботу можна в різні салони краси, перукарні тощо.
Щоб осягнути ази майстерності, досить пройти курси, яких зараз чимало. Початковий рівень можна освоїти за півтора-два місяці. Потім можна піти вчитися до установ, що здійснюють підготовку фахівців більш високого рівня (або ж відразу піти вчитися на тривалі курси з ґрунтовнішою підготовкою). Зрозуміло, щоб почати з нуля і у результаті стати хорошим салонним перукарем, пройти навчання і отримати сертифікат недостатньо, необхідна досить тривала практика. Бажано постійно підвищувати свою майстерність, для цього потрібно проходити майстер-класи іменитих фахівців, курси, спеціалізовані виставки, покази, конкурси, стежити за останніми тенденціями перукарської моди.
Для успішної роботи перукар повинен володіти всілякими прийомами стрижки волосся, вивчити стандартні типи облич і відповідні до них зачіски, орієнтуватися у всьому різноманітті фарб і засобів для хімічної завивки, а також знати, як використовувані в перукарському ремеслі речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся. Необхідно мати в своєму розпорядженні інформацію, як доглядати волосся, як не пошкодити його, застосовуючи хімікати і різне устаткування. Миття голови і масаж теж відіграють важливу роль, адже вони не лише «готують грунт» для подальшої стрижки і фарбування, але і дозволяють встановити контакт з клієнтом, прихилити його до себе. Звичайно, потрібно досконало знати техніку безпеки і санітарні норми. Важливо знатися на облаштуванні перукарень, використовуваних інструментах, устаткуванні й техніці. Потрібно бути обізнаним у тому, як обробляти знаряддя праці і доглядати його. Перукар повинен уміти робити не лише стандартні стрижки, але і складні, святкові зачіски і укладки (особливо весільні, що мають свої особливості).
Освоювати професію рекомендується людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим. Перукареві доведеться не лише стригти, але і спілкуватися з відвідувачем, запобігати можливим конфліктам, забезпечити перебування клієнта в перукарському кріслі максимально комфортним і приємним.
Перукар повинен бути трішки психологом, адже йому потрібно прихилити до себе людину, зрозуміти її настрій, допомогти розслабитися. Часто клієнти просять зробити таку зачіску або вибирають той колір, який їм не підійде. Хороший майстер спробує відмовити людину, пояснити, порадити іншу зачіску, яка по-справжньому їй пасуватиме. Для роботи у цій професії знадобляться такі риси, як естетичний смак, хороший окомір, розвинене відчуття стилю, точна координація рухів, акуратність.
Подібна робота не підійде людям із захворюваннями, при яких протипоказано довго стояти. Небажана також алергія на хімікати: адже, не дивлячись на те, що перукар працює в рукавичках, повністю виключити контакт з хімікатами неможливо, а ще доводиться постійно вдихати їхній запах. Крім того, праця перукаря досить важка фізично і потребує витривалості.
Представники даної професії завжди затребувані, а у зв'язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім'я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.
Друк |  Закрити вікно