Друк |  Закрити вікно

ПЕКАР

ПЕКАР
Особливості роботи
Різноманітні хлібобулочні вироби: батони, булки, калачі, ватрушки і усілякі кондитерські вироби, напівфабрикати готує пекар. Сучасне хлібопекарське виробництво оснащене поточними комплексно-механізованими лініями, які обслуговує (здійснює пуск і зупинку, регулює рух пічного конвеєра) також пекар. Він стежить за машинним розподілом тіста, витримкою тіста перед саджанням у піч, визначає його готовність. Таким чином, основним обов'язком пекаря є контроль за формуванням, розшаруванням і випіканням виробів.
Повинен знати
Технологію виробництва хлібобулочних виробів і виробів з тіста, роботу пекарного устаткування, вимоги до якості, державні стандарти, біологічну цінність продуктів, ознаки їх доброякісності, терміни зберігання.
Індивідуальні риси:
фізична витривалість, тонкий нюх і смакова чутливість, координація рухів рук, охайність.
Професійно важливі риси:
    • уважність;
    • спостережливість;
    • хороша пам’ять;
    • відповідальність.

«Хліб — усьому голова!» — каже народна мудрість. Хліб – один з найпоширеніших і найважливіших продуктів харчування, добре випекти його — справжня майстерність. Пекар розраховує кількість сировини за встановленою рецептурою з дотриманням технології, норми виходу продукції, управляє роботою тістомісильної машини.
Професія пекаря цікава і почесна, вона поширена усюди і потрібна всім. Асортимент хлібобулочних виробів, що випікає пекар, широкий і різноманітний. Серед виробів, що випікають, є і такі, виробництво яких поки що не вдалося повністю механізувати. Тому в пекарній справі дуже потрібні умілі руки. Окрім того, пекарю також необхідно вміти розподіляти свій час, оскільки ручні операції (підрізування ножем тощо) введені у цикл роботи конвеєра, який не можна ні порушувати, ні затримувати. Досвідчений пекар - спостережливий і уважний. Він вміє на око і на дотик визначати якість напівфабрикатів, міру готовності тіста, вчасно помітити збої у роботі устаткування. Пекар повинен мати хорошу пам'ять, оскільки йому необхідно пам'ятати, як виглядають вироби в той або інший момент у пекарній камері (їхні колір і форму). Але головне в його роботі - зацікавленість, відповідальне ставлення до своїх виробничих обов'язків. Працюють пекарі у спеціалізованих цехах хлібозаводів – світлих, чистих до блиску. Специфічні умови пекарного виробництва - підвищена температура і вологість повітря - вимагають від працівників певного фізичного загартування, витривалості.
Отримати професію пекаря можна в ПТУ.
Друк |  Закрити вікно