ОПЕРАТОР АЗС
Оператор АЗС не така легка професія, як може здатися на перший погляд. У його обов'язки входять не лише робота з клієнтами і фінансові операції, але прийом, збереження, відпуск палива, обліково-звітна діяльність, перевірка погрішностей на апаратах, злив палива в резервуар, підтримання чистоти на території АЗС, перевірка наявності засобів пожежегасіння і багато іншого.
Хто вони такі? У чому полягають їхні обов'язки і де можна одержати навички цієї професії? Як кажуть самі оператори, це продавець нафтопродуктів. Іншими словами, це людина, що безперебійно постачає споживача пальним.
Згодом вимоги роботодавця до представників цієї професії збільшилися. Окрім тих вимог, що ставлять сьогодні до діяльності АЗС із боку наглядових органів (дотримання правил промбезпеки, охорони навколишнього середовища тощо), до працівників висувають серйозні вимоги з обслуговування відвідувачів АЗС. Звичайно, автозаправну станцію клієнт вибирає в першу чергу за якістю палива. Але, друге, на що звертають увагу, це сервісне обслуговування. Приємно, коли оператор АЗС ввічливий. Ще приємніше, коли розуміється у тому, що продає, хоча б відрізняє марки бензину. Завжди хочеться мати справу із професіоналами.
Сучасні королеви бензоколонок
Світова економічна криза внесла свої корективи в ситуацію на ринку праці. Особливо скоротився попит на робітників вузької спеціалізації й низької кваліфікації. Приміром, автослюсарів сьогодні запрошують приблизно на 13% менше, ніж два роки тому. Це, насамперед, пов'язано з тим, що для автоіндустрії взагалі настали складні часи, а в період кризи темпи скорочення різко збільшилися. Зате фахівців широкого профілю, що уміють виконувати різні роботи, приймають на роботу із великим задоволенням. Подібні фахівці виконують кілька функцій і можуть замінити одразу кількох людей, отже, і їхня заробітна плата збільшується.Хто такий оператор АЗС?
Щодня водії поспішають у своїх справах, не забуваючи при цьому заїхати на автозаправну станцію і поповнити запаси пального. А на цих самих станціях їх чекають так звані оператори АЗС.Хто вони такі? У чому полягають їхні обов'язки і де можна одержати навички цієї професії? Як кажуть самі оператори, це продавець нафтопродуктів. Іншими словами, це людина, що безперебійно постачає споживача пальним.
Обов'язки
Посадові обов'язки оператора АЗС залежать від того, на якій саме автозаправній станції він працює. Іноді він справді буде виконувати функції продавця, а іноді буде приймати нафтопродукти, робити на них заявки, зачищати протоки (пальне, що пролилося зі шланга по необережності). Саме тому що більше професійних навичок в оператора, то краще.Згодом вимоги роботодавця до представників цієї професії збільшилися. Окрім тих вимог, що ставлять сьогодні до діяльності АЗС із боку наглядових органів (дотримання правил промбезпеки, охорони навколишнього середовища тощо), до працівників висувають серйозні вимоги з обслуговування відвідувачів АЗС. Звичайно, автозаправну станцію клієнт вибирає в першу чергу за якістю палива. Але, друге, на що звертають увагу, це сервісне обслуговування. Приємно, коли оператор АЗС ввічливий. Ще приємніше, коли розуміється у тому, що продає, хоча б відрізняє марки бензину. Завжди хочеться мати справу із професіоналами.
Графік роботи
Оператори АЗС працюють по 12 годин, в основному, чередуючи час доби. Приміром, перша доба - в день, другу добу - в ніч. Потім два дні вихідних. Звичайний робочий день оператора АЗС складається з багатьох нюансів, що рідко помічають відвідувачі, але тут немає дріб'язків. Від їхнього професіоналізму залежить надто багато, щоб компанії довіряли цю справу людям, що не проходять спеціальне навчання.Кар'єра
Як такого кар'єрного росту дана професія не припускає. Звичайний середньостатистичний оператор АЗС може дорости до старшого оператора. Потім, якщо раптом на цьому поприщі йому стане тісно, впору самому відкривати автозаправну станцію. Знань, умінь і навичок для цих цілей на той час буде досить.Навчання
Курси з підготовки операторів. За час навчання слухачі освоюють весь необхідний теоретичний матеріал і одержують можливість застосувати отримані навички на практиці.Повернутися назад