Друк |  Закрити вікно

ОХОРОНЕЦЬ

ОХОРОНЕЦЬ
Відповідає за збереження об’єкта, майна або життя та здоров’я клієнта.
Охоронець може працювати на певному об'єкті, захищати приміщення від проникнення чужих осіб, товар — від викрадання. Є і такі спеціальності, як співробітник ГШР (група швидкого реагування), водій-охоронець, а також свого роду еліта охорони — особисті охоронці. Останні відповідають за життя клієнта, постійно супроводжуючи його в ділових і особистих поїздках. Охоронець взаємодіє з підопічним і його оточенням, персоналом підприємства, колегами по роботі, правоохоронними органами.
Може працювати постійно на одному і тому ж місці або з одним і тим же клієнтом, або за викликом, здійснюючи охорону перевезення цінних вантажів, якої-небудь людини при її переміщенні. Діяльність може бути організована як поодинці, так і колективно. Охоронець може числитися в штаті підприємства, працювати на спеціалізовану фірму, що надає такі послуги, службу безпеки або приватно.
Робота може бути або позмінна, або за графіком, залежно від місця роботи. Робота охорони відрізняється залежно від особливостей об'єктів: заводів, фабрик, вуличних стоянок, магазинів, офісів тощо. Часом вимоги невисокі, обов'язків небагато, умови праці не дуже комфортні, хоча в деяких випадках вимоги куди суворіші, а робота може бути пов'язана з реальним ризиком для життя. Інколи охоронець стоїть на варті більше для «залякування», контролю відвідувачів. У деяких місцях необхідний представницький зовнішній вигляд (адже охоронець — це не просто сторож, а певною мірою обличчя фірми або VIP-персони).
Освоїти професію можна у школі охорони, спеціальних навчальних закладах, органах МВС. Інколи на роботу беруть без спеціальної освіти і досвіду. Часто для роботи охоронцеві необхідно отримати ліцензію на свою діяльність. Нерідко потрібний дозвіл на носіння газової і вогнепальної зброї, уміння поводитися з нею. На роботу зазвичай приймають кандидатів у віці від 20 до 45 років, в основному чоловіків. Перевагу віддають особам, що пройшли службу у лавах збройних сил, мають спортивні досягнення.
Охоронець повинен знати основи законодавчої бази і медичної підготовки, володіти прийомами самооборони і рукопашного бою. Не обійтися і без знань психології. Професіонал повинен уміти попередити потенційну небезпеку і уникнути її, знати, як діяти в екстремальних ситуаціях. Необхідно уміти швидко реагувати, не піддаватися паніці, аналізувати ситуацію, миттєво приймати рішення. Окрім того, охоронець повинен підтримувати імідж клієнта. Ну і, зрозуміло, мати чудову форму.
Йти на таку роботу варто людям спостережливим, наполегливим, здатним до тривалого збереження високої активності. Згодиться добре розвинена довготривала пам'ять на зовнішність і поведінку людей, навколишнє оточення. Кандидат на цю посаду повинен мати низьку навіюваність і здатність брати на себе відповідальність у складних ситуаціях, при необхідності проявляти наполегливість. Знадобляться розвинене наочно-образне і практичне мислення, здібність до відтворення зорового образу за словесним описом, уміння прийняти правильне рішення при недостатній кількості необхідної інформації, за відсутності часу на її осмислення.
Ну і, звичайно, потрібна емоційно-вольова стійкість, адже ця робота пов'язана з підвищеним ризиком. Медичними протипоказами є захворювання нервової системи і опорно-рухового апарату, виражене зниження зору і слуху.
Попит на охоронців на ринку праці стабільно високий, проте для тих, хто бажає отримати цю роботу, завжди проводиться жорсткий профвідбір на відповідність тим рисам, про які згадувалося вище. Робота охоронця вважається переважно чоловічою, проте, в деяких місцях охоче беруть і жінок (як правило, туди, де ризик пограбування або інших екстремальних ситуацій невеликий, проте охоронець має бути обличчям фірми).
Досить часто бувають випадки, коли кандидата запрошують на посаду охоронця з функцією адміністратора (наприклад, в торговельні організації) — тоді від нього потрібно не лише стежити за безпекою, але і відповідати на запитання клієнтів, вирішувати всі конфліктні ситуації.
Заробітна плата залежить від місця роботи. Якщо охоронець дивиться всю ніч телевізор на дивані в закритому офісі — рівень зарплати трохи нижчий від середнього доходу у промисловості, а якщо, наприклад, охороняє впливову людину, то дохід може бути у кілька разів вищим. У плані кар'єрного росту охоронець може відкрити приватну охоронну фірму, детективне агентство тощо. Бувають випадки, коли колишній водій-охоронець або охоронець, з часом заслуживши на довіру особи, яку охороняє, переходить на іншу, більш оплачувану посаду в його бізнесі.
Друк |  Закрити вікно