Друк |  Закрити вікно

Нянька

Нянька
Завдання та обов’язки
Доглядає за дітьми в дитячих дошкільних закладах. Допомагає вихователю під час одягання, роздягання, умивання, купання, годування дітей та укладання їх до постелі, прибирає приміщення. Доглядає за дітьми, старими та хворими вдома: готує їжу, годує, миє та прибирає посуд, міняє білизну та одяг, подає і прибирає судна тощо. Дотримується необхідного режиму дня для хворих, старих та дітей вдома.
Повинен знати:
    - санітарно-гігієнічні вимоги утримання приміщень;
    - правила догляду за дітьми, старими та хворими, правила санітарії та гігієни;
    - рецепти готування їжі.
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та спеціальна професійна підготовка, без вимог до стажу роботи. Спеціалізація - нянька (піклування та догляд за дітьми від народження до 3-х років).
Завдання та обов’язки
Здійснює догляд за дитиною, забезпечує всі її режимні процеси з урахуванням віку й стану здоров’я дитини, використовуючи ефективні методи, засоби і форми роботи. Здійснює заходи щодо забезпечення гармонійного фізичного, розумового та психічного розвитку дитини. У разі потреби - захищає життя дитини. Виховує в дитини повагу до батьків, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Готує своїх вихованців до свідомого життя, пропагує здоровий спосіб життя. Безпосередньо працює з батьками, надає їм консультаційну допомогу з питань виховання та гармонійного розвитку їхньої дитини; розвиває її здібності, формує навички гігієни та побутового самообслуговування.
Повинен знати:
    - основні положення Конвенції про права дитини, законодавство України про освіту, інші законодавчі та нормативно-правові акти з питань виховання;
    - державну мову відповідно до чинного законодавства;
    - правила та норми безпеки життєдіяльності;
    - вікові анатомо-фізіологічні, психічні особливості розвитку дитини від народження до трьох років, основи гігієни і дієтології дитини, вимоги до організації сну, приготування їжі для дитини, долікарської допомоги;
    - дитячу літературу, найвидатніші твори мистецтва для дітей відповідного віку;
    - закономірності взаємодії дитини з довкіллям;
    - виховні функції і можливості використання дитячих меблів, посуду та іграшок;
    - засоби та форми розвиткової діяльності та виховної роботи, прищеплення загальної культури, зокрема етичних навичок дитини, організації активного та творчого дозвілля дитини: індивідуально, в групах та сім’ях;
    - поводження в екстремальних ситуаціях, історію рідного краю, міста, його визначні пам’ятки, культурні та навчальні заклади для дітей, основи етики, етикету, екологічної культури.
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та спеціальна професійна підготовка, без вимог до стажу роботи.
Друк |  Закрити вікно