Юридичні консультації

Prev Next
 

Модистка головних уборів

Модистка головних уборів
Професія відноситься до сфери швейної промисловості та побутового обслуговування. Швейна промисловість - галузь легкої промисловості, яка займається виробництвом одягу та швейних виробів побутового та технічного призначення з тканин, трикотажних полотен, натуральної та штучної шкіри та хутра, нових конструкційних матеріалів і різноманітної обробної фурнітури.
Загальна характеристика професії
Займається виготовленням головних уборів із усілякого матеріалу: хутра, шкіри, тканини, соломи, тасьми, квітів, пір’я. У процесі виготовлення працює як вручну, так і з використанням спеціальних машин. Працює в приміщенні, при підвищеному рівні шуму і запиленості повітря.
Модистка виготовляє та здійснює ремонт на машинах або вручну за зразками кепі, кашкети, безкозирки, шапки всіх видів, жіночі літні капелюхи з вистроченими полями з різних матеріалів. Здійснює виготовлення головних уборів з шовкових і вовняних матеріалів, оксамиту, вельвету, соломки, тасьми, штучного хутра, шкіри та замші.
Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця
Уважність, зосередженість, працьовитість, уява, творчі здібності, художній смак, терпіння, висока працездатність, спостережливість, пам'ять на образи, гострота зору, хороший окомір, розвинена здатність розрізняти кольори, відповідальність - всі ці якості притаманні професійній модистці.
Медичні протипоказання
Виконання діяльності не рекомендується людям, що мають захворювання: органів дихання, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, особливо обмежуючі рухливість рук, нервової системи, органів зору.
Модистка головних уборів:
    - знає асортимент виробів, конструкцію і деталі виробів, методи пошиття, способи виконання всіх операцій технологічного процесу швейного виробництва та їх послідовність, пристрій і принципи роботи швейних машин.
    - вміє користуватися обладнанням, інструментом і пристроями, що застосовуються при виконанні робіт, проводити поточний догляд за швейною машиною, усувати дрібні несправності в її роботі, визначати види і причини можливих дефектів пошиття і усувати їх.
Споріднені професії
Майстер виробничого навчання, модельєр-конструктор (швейних, шкіргалантерейних виробів, біжутерії, взуття), технолог швейного виробництва.