Дуже багато є на світі потрібних та цікавих професій. Одна з найрідкісніших з них біолог-мисливствознавець. У колишньому Радянському Союзі було лише три вищих навчальних заклади, де готували таких спеціалістів: у містах Кірові, Іркутську та Балашисі (неподалік Москви). Звісно, що випускники цих вузів обслуговували виключно мисливську галузь.
Здебільшого великі промислові мисливські господарства розташовувалися у мисливсько-промислових районах Росії. Причому такі національні меншини Росії, як евенки, ханти, мансі та інші, що жили з полювання та звіроводства, вступали до цих вузів без екзаменів.
У країнах Європи підготовка фахівців мисливського господарства визначалася особливостями соціальних, економічних та природно-кліматичних умов. Навчання проводилося з урахуванням історії, традицій, способів та методів полювання. У багатьох західноєвропейських країнах фахівців вищої кваліфікації навчали на лісових факультетах, вважаючи мисливських тварин побічною продукцією лісів. Першим навчальним закладом у Західному регіоні України, який готував спеціалістів для мисливського господарства, була Львівська крайова школа лісового господарства.
Спеціалісти-мисливствознавці займались не тільки добуванням хутра та м'яса дичини. Основне завдання інженерів мисливського господарства полягало у плануванні та проведенні заходів зі збереження, охорони, збільшення чисельності мисливської фауни, покращення умов її існування. Або, за мисливсько-господарською термінологією, у проведенні необхідних біотехнічних заходів у мисливських господарствах у різні терміни.
Основне завдання мисливствознавців, як і мисливських господарств загалом, це не лише вилучення з популяції мисливської фауни дозволеної до відстрілу (відлову) кількості диких тварин, а, насамперед, збереження необхідної чисельності маточного поголів'я. До речі, мисливствознавці, як і лікарі, навчаються шість років.
Cпецифіка роботи мисливствознавцем:
Робота цікава, на свіжому повітрі, щоправда, офіційна середня зарплата у мисливському господарстві невисока.
Дипломований біолог-мисливствознавець потрібний:
- господарствам з полювання
- заповідникам, замовникам, експериментальним базам
- природоохоронним і громадським організаціям
- органам нагляду за полюванням
- науково-дослідним інститутам
- владним структурам
- Міністерству сільського господарства, Міністерству природних ресурсів, українським відділенням екологічних організацій «Грінпіс» і Всесвітнього фонду дикої природи, туристичним фірмам, турклубам, сафарі-паркам.
Особисті риси:
Сумлінність, мобільність і готовність до ненормованого робочого дня - основні вимоги (окрім профільної освіти), які ставлять до претендента.
Зарплата і перспективи професії мисливствознавця:
Мисливствознавці можуть працювати і в громадських організаціях, різних товариствах мисливців і риболовів. У таких організаціях мисливствознавці контролюють і охороняють мисливські угіддя, виїжджають у господарства з полювання, проводять рейди із захисту навколишнього середовища і, звичайно, займаються «паперовою» роботою в офісі. Зарплати, правда рідко, більше $350.