Юридичні консультації

Prev Next
 

MICE-менеджер

114.jpg
MICE-менеджер, або Менеджер з ділового туризму
Приблизно до 1992 року можна віднести утворення перших туристичних агентств, що надають послуги з організації відряджень для корпоративних клієнтів. Послуги ці передбачають, що агентство забезпечує авіа та залізничні квитки, оформляє візи, бронює готелі та трансфер. Ті туристичні компанії, які впритул займалися обслуговуванням ділових подорожей приватних осіб і корпоративних клієнтів, в своїй структурі виділяли спеціальні підрозділи з ділового туризму або business travel, тобто обслуговування відряджень, за наповнення яких агентство не відповідає. Пізніше, до кінця 90-х, в індустрії подорожей зі службовими цілями з'явилося таке поняття, як MICE: Meeting, Incentive, Corporate (або Conference), Events (або Exhibitions), - яке є складовим елементом пакета послуг для корпоративних клієнтів з ділових подорожей . При цьому MICE-підрозділ може як входити до складу відділу з ділового туризму в туристичній компанії, так і бути окремим бізнесом, який організує виключно корпоративні виїзні заходи.
Професійні сертифікати та атестації
Для роботи в туризмі необхідне знання онлайн-систем бронювання, таких як GTA, TRAVCO, Kuoni та інших. Обов'язкове знання англійської мови на розмовному рівні та вміння вести ділове листування. При спеціалізації на певному напрямку потрібне розмовне знання національної мови в цьому напрямку.
Суміжні кар'єри
У сферу MICE і ділового туризму цілком можна перейти з масового туризму, якщо у кандидата накопичений гарний досвід по роботі з партнерами в усьому світі.
Функціональні обов'язки
Менеджер з ділових подорожей - це зазвичай менеджер з туризму з великим досвідом роботи по декількох напрямках або по всьому світові. Він повинен добре знати ринок партнерів-туроператорів, системи онлайн-бронювання, вміти: швидко розробити та розрахувати пропозицію для корпоративного клієнта;
забронювати готель, трансфер, гідів; проконсультувати щодо віз;
простежити за випискою авіаквитків і страхових полісів;
вести первинну бухгалтерію по кожному клієнту і ділове листування з партнерами англійською мовою.
Навички / Особисті якості
Особливістю професії є те, що вона пов'язана з частими відрядженнями.
Буває необхідно супроводжувати групи на конференції, семінари, конгреси, тобто бути учасником корпоративних виїздів. Крім того, MICE-менеджер часто поєднує ще й функції PR-менеджера, веде роботу зі ЗМІ та займається наповненням корпоративного сайту за своїм напрямком.
Резюмуючи, можна сказати, що MICE-менеджер, прокладаючи маршрут, створює «начинку» подорожі відповідно до побажань клієнта.

Від MICE-менеджера потрібне:
 • знання партнерської бази (мінімум Туреччина, Єгипет, Європа, Росія, максимум - весь світ);
 • досвід роботи з системами бронювання глобальних готельних брокерів;
 • досвід в підготовці пропозицій для тендерів, включаючи оформлення та презентацію, захист проектів;
 • вміння вести переговори;
 • вміння вести ділове листування;
 • вільне знання англійської мови (розмовна та письмова);
 • участь у роботі на виставках і у work-shop різних країн і постачальників послуг;
 • для групи клієнта - виїзд і контроль на місці організації трансферів, розміщення, роботи обладнання для конференцій;
 • чіткість дотримання термінів і розкладу ділової, екскурсійної та розважальної частин;
 • вирішення всіх проблемних ситуацій клієнта на місці;
 • можливо, навіть організація вечірніх програм і банкетів.
При цьому людина повинна володіти часткою креативу, щоб запропонувати клієнтові нестандартну програму та вигідно виглядати на тлі конкурентів.
І часто після поїздки MICE-менеджер повинен скласти реліз-звіт для розміщення інформації на сайті компанії і в ЗМІ.
Коротка характеристика «ідеального кандидата»
Ідеальний кандидат відділу Business Travel повинен володіти знанням готельної бази по всьому світу, знати особливості оформлення віз, авіаквитків, страховок, трансферу в різних країнах, вільно володіти англійською мовою, мати досвід організації заходів та вивезення з країни великих груп (до 1000 осіб).
Спеціаліст повинен уміти швидко та дотримуючись обіцяних термінів надати пропозицію клієнту, вміти його зацікавити і презентувати послуги агентства найкращим чином, володіти високою працездатністю і гарними організаційними навичками, щоб швидко вирішити всі питання клієнта, перебуваючи на місці або онлайн.
Для MICE-менеджера, крім перерахованого, необхідні навички організації тім-білдінгових програм, а також власна артистична та розважальна база (при запиті від клієнта оперативно організувати вечірні шоу-програми).
Креативність MICE-менеджера допоможе сформувати цікаву концепцію для корпоративного виїзду, яка буде вигідно відрізнятися від пропозицій інших агентств.
Плюси та мінуси в професії
Щоб вирішувати ефективно безліч організаційних питань одночасно, кваліфікація та інтелектуальні здібності менеджера відділу Business Travel повинні бути дуже високими. Таких менеджерів дуже не вистачає, і на них спостерігається сьогодні стійкий попит.
Але, на жаль, коли настають кризові часи та замовлень від клієнтів стає значно менше, такі менеджери змушені переходити в суміжні області - в масовий туризм або в event-агентства. Також не всі витримують такий ритм роботи та постійні відрядження.
Оплата праці
Чим більше проектів у багажі менеджера, тим дорожче він коштує. Комісія агентства з MICE-проектів зазвичай вище, ніж у фахівця з обслуговування відряджень, тому зарплати і відсоток від проекту у MICE-менеджера (як у лінійного фахівця) зазвичай найвищі в сфері туризму.
Повернутися назад