МЕДІА-БАЙЕР
Характеристика професії
Дослівно «Media buyer» (від media - ЗМІ і buyer - покупець) перекладається з англійської мови як медіа-покупець. Він дійсно покупець, але лише рекламних площ в засобах масової інформації. Це фахівець, який просуває і розміщує рекламну продукцію на інформаційних площах. Зміст роботи медіа-байера полягає в контактах із засобами масової інформації. Він займається закупівлею рекламних площ в газетах, ефірного часу на радіо і телебаченні, інформаційних об'ємів на серверах Інтернету.Як правило, медіа-байер працює в тісному контакті з креативним директором, а якщо рекламний відділ функціонує як структурний підрозділ підприємства, з менеджером по рекламі.
Посадові обов'язки
У обов'язки медіа-байера входить робота із засобами масової інформації. Він займається закупівлею рекламних площ в газетах або ефірного часу на радіо і ТБ. Як правило, декілька медіа-байерів підкоряються медіа-планеру (у рекламному або PR агентстві) або начальникові рекламного відділу (у крупній компанії). Як правило, медіа-байер має вужчу спеціалізацію, ніж медіа-планер. Він веде або якийсь один вид ЗМІ (радіо, ТБ, друк), або якесь певне рекламне замовлення на товари і послуги. Основне завдання медіа-байерів - добитися від засобів масової інформації мінімальних розцінок за рекламу.Спеціаліст із закупівлі рекламних площ:
• забезпечує просування і розміщення рекламної продукції на інформаційних площах відповідно до вимог замовника (у встановлений час, у встановленому місці, в певному об'ємі);
• здійснює моніторинг рекламних кампаній конкурентів;
• вивчає рейтинги засобів масової інформації;
• визначає оптимальну рекламну площу (кращу для конкретного вигляду реклами);
• вивчає розцінки в різних засобах масової інформації, визначає найбільш вигідні;
• проводить переговори з представниками засобів масової інформації, погоджує умови ціни, часу, розміру рекламної площі, укладає договір на розміщення рекламної продукції;
• контролює розміщення реклами, стежить, щоб вона була розміщена без спотворень і в строгій відповідності з умовами договорів.
Чим досвідченіше медіа-байер, тим ефективніше рекламна політика фірми, тим менше її питомі витрати на рекламу. В принципі, працювати медіа-байером може будь-яка людина, що володіє мінімальним життєвим досвідом і зв'язками в кругах масової інформації. Подібні зв'язки не обов'язково повинні бути на рівні керівної ланки, іноді достатньо таких в середовищі позаштатних кореспондентів якихось видань.
Кваліфікаційні вимоги
Вища філологічна освіта, спеціалізація «Зв'язки з громадськістю».Особисті якості
Для медіа–байера дуже важливі:• комунікабельність,
• висока міра відповідальності,
• уміння самоорганізовуватися.