Юридичні консультації

Prev Next
 

МАСАЖИСТ

МАСАЖИСТ
Є декілька видів різних професій, де фахівці повинні чудово володіти своїми руками. Однією із таких професій можна вважати професію масажиста. Багато людей знайомі з роботою фахівців даної сфери охорони здоров'я не на словах. Відповідно до історичного літопису масажисти застосовували свою цілющу майстерність для лікування різних недуг ще у далекій давнині. Деякі древні китайські рукописи, що дійшли до нас із далекого IX століття до н.е., свідчать про цей факт. Звичайно, масажист-професіонал досконало володіє трьома основними техніками масажу: класичною, лікувальною і спортивною. Самих же технік масажних процедур є більше десятка різних видів і, кожна з них має свою сферу застосування і призначення. Три основні з вищеописаних техніки мають основний загальтерапевтичний і релаксаційний напрямок оздоровчого впливу на організм пацієнта. Кожен професійний масажист повинен досконало знати усю методику - послідовність, тривалість і сферу застосування усіх масажних прийомів. Основним інструментом у фахівців даної сфери є їхні власні руки, в яких повинні переважати дві основні особливості - чуйність і сила.
Специфічні особливості професії масажиста
Працю масажиста можна вважати важкою фізичною. Робочий день у нього проходить на ногах, багато м'язів, особливо рук і плечей, перебувають практично у постійній напрузі. Постійний потік пацієнтів з різним настроєм іноді може спровокувати психоемоційну перенапругу. Наприкінці важкого робочого дня самому масажистові не перешкодить хороша релаксація.
Посадові обов'язки
Працює в лікувально-профілактичних установах, фізкультурних організаціях і товариствах, салонах краси, проводить масаж у лікувальних цілях, а також для усунення судорог, наслідків забитих місць й інших дрібних травм, отриманих у спортивних змаганнях. Готує спортсменів до тренувальних занять і спортивних змагань.
Готує пацієнтів до масажу, здійснює контроль за станом пацієнтів під час проведення процедур.
Проводить класичний, оздоровчий, сегментарний, точковий, спортивний, гігієнічний, косметичний, апаратний масаж.
Професійно-важливі риси
    - акуратність;
    - відповідальність;
    - м'язово-суглобна чутливість опорно-рухового апарату;
    - ручна моторика;
    - тактильна чутливість (чутливість пальців);
    - уміння помічати незначні (малопомітні) зміни в досліджуваному об'єкті, у показаннях приладів;
    - кинестетична пам'ять (пам'ять на рухи);
    - хороша координація рухів обох рук;
    - хороший загальний фізичний розвиток - витривалість, координованість, сила, швидкість;
    - фізична працездатність (витривалість).
Освіта
Якщо ви хочете стати професійним масажистом, спочатку бажано одержати середню спеціальну, а ще краще - вищу медичну освіту. Люди більш довірливо відносяться до тих, хто має саме медичну освіту. Самому масажистові воно також не буде зайвим. Масаж неможливо пізнати тільки теоретично. Практика потрібна обов'язково. Тому дуже добре, якщо ви будете навчатися у справжнього фахівця. Курс навчання у нього буде коштувати на порядок дорожче, але ви одержите справді професійні знання й чудову практику. Навчитися прийомам масажної техніки можна на спеціальних курсах, іноді організованих при навчальних медичних установах.
Зарплата і перспективи професії масажиста
Попит на масажистів сьогодні дуже високий. Будь-який медичний центр має в штаті професійних фахівців у цій сфері.
Зарплата масажиста залежить від досвіду і кваліфікації. Масажист-початківець із неповною тижневою зайнятістю може розраховувати на оклад у $ 200-300 плюс 10-40% за один сеанс масажу. Майстер із досвідом від п'яти років за повний робочий тиждень може заробити у два-три рази більше.