Юридичні консультації

Prev Next
 

МАРКЕР

299.jpg
Маркер (франц. marquer - робити мітку) - особа, яка працює у більярдній залі та веде підрахунок балів під час гри.
Роботу маркера найчастіше називають «роботою для закоханих у більярд». В одному з довідників так і написано: «Маркер - це людина, що зобов'язана знати і любити більярдні ігри, знати правила і вміти скласти компанію відвідувачеві, що прийшов без партнера». «Зобов'язаний знати і любити» - це, звичайно, гучно сказано. Але, якщо маркер байдужий до більярду, користі від нього не буде. Швидше за все, на роботі він довго не затримається.
Бути маркером - нелегка робота. Найчастіше клуби відчинені або цілодобово, або з обіду до шостої години ранку. У клубі, звичайно, два-три маркери, що позмінно замінюють один одного. Режим роботи маркера аналогічний режимові роботи адміністратора, що контролює роботу бармена й офіціанта.
Маркер повинен досконало знати правила усіх більярдних ігор і бути хорошим гравцем. Адже йому нерідко доводиться вступати у двобій із клієнтами, що не просто «катають кулі», але володіють києм цілком професійно.
Саме маркер озброює відвідувачів усім необхідним для гри. Якщо ж людина прийшла в клуб одна, і їй ні з ким змагатися, маркер може скласти йому компанію за більярдом. До речі, коли мова йде про VIP-зал, ця послуга, як правило, є обов'язковою.
Маркер стежить за тим, щоб відвідувач не курив над столом і не ставив на борт келихи з напоями. Адже попіл або пролита рідина смертоносні для сукна. Щоб у клієнтів не виникало спокуси використовувати стіл як попільницю або підставку, поруч з ним зазвичай встановлюють маленький столик.
Маркер також відповідає за збереженість більярдного устаткування. Звичайно, кий вкрасти складно, не кажучи вже про стіл. Тому найчастіше відвідувачі забирають із собою крейду і кулі. Причому, за спостереженнями маркерів, частіше зникають кольорові, а не білі кулі. Горе тому, з чиєї вини станеться крадіжка. Той, хто її допустив, і буде оштрафований на вартість украденої речі.
А хто, як не маркер доглядає за інвентарем? Киї протирають серветками, застосовуючи при цьому спеціальні поліролі. Так само роблять і з кулями. Для того, щоб вони добре ковзали по сукну, їхня поверхня повинна бути ретельно очищена від крейди і пилу.
У більшості клубів можна заздалегідь замовити більярдний стіл. Маркер у подібному випадку працює і телефонним диспетчером. При цьому йому необхідно «розставляти» гравців таким чином, щоб столи якнайменше часу простоювали.
І все ж таки маркер - це, насамперед, робота з людьми. Маркер повинен бути хорошим психологом і відчувати, чого від нього чекає клієнт. Деякі віддають перевагу боротьбі на рівних, інші хочуть завжди і скрізь вигравати. Тому іноді варто грати на повну силу, а іноді піддаватися. Трапляються клієнти, що жадають просто приємного спілкування. А бувають і такі, котрі вважають себе компетентними у всіх питаннях більярду. Цих хлібом не годуй - дай лишень помудрувати. Так що маркерові варто вміти з належним виглядом вислухати думку клієнта про те, як повинні бути вирізані лузи, якими повинні бути кий і сукно. Маркерові справді потрібно розумітися у політиці - наприклад, улагоджуючи конфлікт між клієнтами, що розшумілися. Усіляке буває. Але, на щастя, більшість тих, хто приходить грати у більярд, - люди доброзичливі й цікаві. Часто їхні стосунки з маркером стають майже дружніми.
Між іншим, багато знаменитих спортсменів починали свою кар'єру як маркери. Робота в клубі дає можливість тренуватися на гарних столах, удосконалюючи рівень своєї гри. Іноді саме з ініціативи маркерів у клубах проводяться турніри з більярду. Такі змагання дають змогу їм з'ясувати, на що вони здатні як гравці. Один непрофесійний маркер може звести нанівець усі вкладені в клуб гроші і зусилля. «Якщо маркер любить більярд по-справжньому, - сказав один із завсідників більярдного клубу, - то він справді маркер, а якщо ні, то він просто працівник закладу».
Повернутися назад