Юридичні консультації

Prev Next
 

МАНІКЮРНИЦЯ – ПЕДИКЮРНИЦЯ

296.jpg
Моделювання нігтів - дуже популярна процедура. Кожна жінка хоче бачити свої нігті красивими та елегантними, і при цьому важливо, щоб вони завжди були здоровими і міцними.
Щороку попит на якісні професійні послуги зростає. Бути успішним у своїй справі - це не тільки працювати якісно, але й не відставати від прогресивних досягнень у світі краси.
Професійне знання - це одержування максимальної інформації про техніку та прийоми моделювання і дизайну нігтів; черпання свіжих ідей і удосконалення своєї майстерності.
Останнім часом робота манікюрниці стала більш різноманітною із застосуванням нових операцій. Серед послуг, окрім звичного манікюру, і європейський манікюр, при якому нігті обробляються за допомогою спеціальних приладів. З'явилися можливості для творчості. Сучасний майстер підбирає необхідний для створення задуманого образу колір, відтінок, вручну створює малюнок на нігті (рослинний орнамент, візерунки різних стилів). Застосовують також техніки аплікації й інкрустації.
Загальна характеристика професії
Професія "манікюрниця-педикюрниця" - одна із найсучасніших професій нашого часу.
Манікюрниця - людина, яка проводить догляд за пальцями рук, чищення і полірування, нарощування і дизайн нігтів.
Педикюрниця - доглядає за ногами, пальцями та стопами ніг.
Велике значення для краси та здоров'я людини має гігієнічний догляд за руками та ногами і надання їм естетичного вигляду. Краса рук, ніг необхідна кожній жінці, оскільки від їхнього стану залежить її самопочуття і настрій. У поєднанні із загальним гігієнічним доглядом за тілом манікюр і педикюр поліпшує стан організму, попереджує розвиток захворювань кісток рук, стоп і пальців ніг. Кожна людина прагне мати зовнішню природну красу. Питання краси хвилювало, хвилює і буде хвилювати людей будь-якого віку в усі часи. Людина, задоволена своїм зовнішнім виглядом, впевнено почувається у суспільстві, більш активна, в неї гарний настрій і більша працездатність.
Сучасна манікюрниця-педикюрниця повинна вміти:
    • гігієнічно чистити нігті на пальцях рук;
    • знімати лак;
    • обпилювати нігті для надання їм потрібної довжини;
    • виконувати мацерацію рук;
    • обробляти кутикули та шкіру нігтьових валиків пальців рук;
    • робити масаж рук і доглядати за шкірою рук та нігтями;
    • підбирати та готувати комбіновані лаки різних кольорів та відтінків;
    • полірувати нігті, покривати їх лаком;
    • дезінфікувати інструмент;
    • знати інформаційні технології;
    • нарощувати нігті на руках і ногах сучасними методами, акрилами, гелями;
    • виконувати дизайн: ліпку акрилами, художній розпис лаками і акриловими фарбами.
Посадові обов'язки
Виконує гігієнічне чищення нігтів на пальцях рук, обробляє їх, обпилює, надаючи необхідну форму і покриває лаком.
Повинна знати:
правила виконання манікюрних робіт, призначення і властивості застосовуваних матеріалів, способи приготування лаків різних кольорів і відтінків, інструменти і прийоми користування ними.
Професійно важливі риси:
акуратність, уважність, доброзичливість, розрізнення кольору, моторика пальців рук.
Умови праці
Манікюрниця працює сидячи, з великим навантаженням на опорно-рухову систему і руки, у неї постійно напружені очі; можлива алергія на хімічні засоби і лаки (ацетон).
Сфера застосування.
Майстри працюють у перукарнях, салонах краси, косметичних кабінетах тощо; на показах, у великих магазинах, адміністрації, театрах тощо.
Необхідні риси
Емоційна стійкість, уміння ладити з людьми; акуратність і охайність; концентрація уваги; колірна чутливість. Перешкоджають успішній професійній діяльності підвищена нервова збудливість, імпульсивність, неуважність і неакуратність.
Медичні протипоказання:
Інфекційні та шкірні захворювання, алергія на хімічні препарати, порушення розрізнення кольору, дефекти зору та слуху, хвороби суглобів, які обмежують рух пальців і кистей рук.
Робота не рекомендується людям, що мають захворювання: органів дихання (бронхіальна астма, хронічний бронхіт тощо); серцево-судинної системи (серцева недостатність, пороки серця тощо); опорно-рухового апарату (хронічний ревматизм тощо); шкіри з локалізацією на кистях рук (екзема тощо).
Кваліфікаційні вимоги
Підготовка на виробництві. Курси майстра манікюру.
Повернутися назад