Юридичні консультації

Prev Next
 

Макетник

293.jpg
Макетник – майстер зі створення макетів існуючих або будов, конструкцій, що плануються. Фр. maquette - масштабна модель, італ. macchietta, зменшувальне від macchia.
Особливості професії
Макет - просторове масштабне зображення предмета. Зазвичай - у меншому розмірі. Макети використовують і при проектуванні, і для презентації готових проектів. Наприклад, проектуючи будинок, архітектор може за допомогою моделі оцінити загальне враження, гармонійність форм і кольорової гами. Дивлячись на макет, він може вносити зміни в проект, іноді радикальні.
Особливо важливим є макет, коли проектується великий об'єкт (хмарочос, житловий мікрорайон, нафтопереробний комплекс), над яким працює велика кількість людей. Щоб спланувати їхню роботу, потрібно наочно уявити собі проект у цілому. У цьому відношенні макет зручніший за пласкі креслення й ескізи. На ньому можна продемонструвати пропорції, необхідні комунікації, розбити об'єкт на сектори для зручності роботи різних бригад. За допомогою макетів зручно демонструвати проекти замовникам, на виставках.
Макети архітектурних споруд називаються архітектурними макетами. Останнім часом макети використовують і в суднобудуванні, в машино-, літакобудуванні. Найчастіше це технічні макети, тобто діючі мініатюрні моделі транспортних засобів.
Так що макетник - затребуваний фахівець.
Театри, кіностудії теж використовують макети в якості декорацій. Наприклад, в кіно вони бувають потрібні для комбінованих зйомок. За допомогою макета можна у всіх подробицях зобразити середньовічну вулицю або інопланетний космічний корабель.
Виготовленням декорацій займається макетник-декоратор. Кожна модель або декорація - це складна конструкція, що складається з безлічі деталей різних форм і фактури. Макетник виготовляє їх своїми руками з різних матеріалів за допомогою різних інструментів: дрилі, лобзика, токарного верстата, молотка, клейового пістолета і пр. Він займається й фарбуванням деталей. Так що можна сказати, що макетник суміщає в одній особі декілька ремесел: столяра, токаря, слюсаря, маляра, карбувальника, різьбяра, гравера й електрика. При цьому застосовує свої інженерно-технічні та художні здібності. Макетування починається в розглядання ескізів, креслень і бесід з автором проекту. Макетник вибирає матеріали та інструменти, приступає до роботи. При цьому він знаходиться в постійному контакті з автором проекту (архітектором, інженером, дизайнером).
Кожен макет вимагає багато праці та терпіння. До того ж, проектувальник може вносити в свій проект зміни, і макетникові доводиться втілювати їх у макеті. Однак макетник - одна з тих професій, де результат праць видно відразу. Добре зроблений макет приносить майстру справжнє задоволення від роботи.
<>h5Робоче місце Макетник може працювати в архітектурних і конструкторських бюро, рекламних агентствах, в декораторських майстерень театрів і кіностудій, в незалежних макетних майстерень.
Важливі якості
Професія макетника передбачає гарне просторове мислення, окомір, чуйні пальці, гарну координацію рухів, любов до роботи руками, здатність до копіткої праці, ретельність і акуратність, здатність працювати як поодинці, так і в контакті з іншими людьми. Важливою є готовність постійно освоювати нові навички, технології.
Знання та навички
Макетникові потрібно вміти читати креслення та ескізи, користуватися різними інструментами та верстатами, розуміти властивості різних матеріалів, використовуваних в макетах. У деяких випадках потрібно знання комп'ютерних програм (AutoCAD, Corel Draw та ін).
Повернутися назад