Юридичні консультації

Prev Next
 

Квітникар

255.jpg
Завдання та обов’язки
Виконує не дуже складні земляні роботи. Розсіює добрива, проводить маркірування і нарізування борозен. Готує насіння і садивний матеріал. Улаштовує клумби, рабатки, бордюри тощо. Сіє, підсіває, закладає насіння руками, садить, підсаджує, висаджує, розкладає в ямки та борозни цибулини, бульби, розсаду тощо. Пікірує розсаду квіткових культур у ящики на стелажах. Здійснює механізоване поливання рослин. Препарує цибулини гіацинтів. Висаджує на пророщування бульбоцибулинні рослини. Розмножує лілеї лусочками, цибулинками і бульбочками. Доглядає за квітковими рослинами з допомогою простих інструментів і пристроїв. Натягує дріт на підпори. Живцює хризантеми, герань та інші квітникові культури. Виконує формувальне стриження і обрізування килимових квітників та бордюрів, пасинкування і прищипування квіткових рослин. Підв’язує до кілків і сіток гілки квіткових рослин. Викопує жоржини та інші бульбочкові, а також цибулинні квіткові рослини. Відбирає насінники однорічних квітів (левконії, айстри тощо). Зрізує й сортує квіти з урахуванням вимог стандартів, підраховує, складає букети, зв’язує і пакує їх. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
агротехнічні правила догляду за рослинами; способи висівання насіння і висаджування розсади; норми і час поливання рослин; способи садіння і пересаджування рослин; види, особливості добрив і дезінфікуючих речовин, способи їх застосування; правила обробітку ґрунту і виконання підготовчих робіт для садіння рослин; температурні режими в парниках, теплицях і оранжереях; засоби для запобігання захворюванням рослин; способи боротьби із хворобами рослин; правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила викопування квіткових рослин і виймання їх з ґрунту; способи затінення оранжерей; способи планування площ під рейки або під шаблон; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією квітникаря 2 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт.
    1. Планування під рейку або під шаблон квітників, бордюрів.
    2. Складання букетів квітів.
    3. Садіння та вирощування жоржин, кал.
    4. Навантаження і розвантаження квітів.
    5. Сортування за розмірами, садіння, викопування цибулин і бульбоцибулин квіткових рослин.
    6. Підготовка до садіння, сортування, підрахунок, відпускання, пакування та транспортування садивного матеріалу (бульбочок, цибулин, квіткової розсади тощо).
    7. Натягування на парниках і в утепленому ґрунті синтетичної плівки.
    8. Приготування розчинів, емульсії.
    9. Зрізування, викопування, очищення від землі, коріння і лусочок, підщипування цибулинок квітів однорічних й багаторічних.
Повернутися назад