Юридичні консультації

Prev Next
 

Кредитний експерт

274.jpg
В обов'язки кредитного експерта входить оцінка висновків кредитних фахівців з приводу видачі кредитів, складання необхідної звітності, а також передача свого досвіду кредитним інспекторам (спільний виїзд на місця здійснення бізнесу з метою оцінки діяльності підприємства, проведення консультацій і семінарів).
Особливості професії
Кредитні експерти працюють за різними напрямками кредитування: одні відповідають за всі банківські програми споживчого кредитування, інші - іпотечного, треті - за кредитування малого бізнесу. Крім існуючих видів кредиту кредитні експерти винаходять нові ефективні схеми кредитування, наприклад, кредити під заставу ювелірних виробів, до зарплати, на невідкладні потреби, без початкового внеску і т.д.
Розраховують ставки, вигадують знижки, аналізують пропозиції конкурентів на ринку. Те ж автокредитування кредитний експерт може реалізувати різними способами: від довгої процедури оформлення під середні відсотки до «кредиту за годину», але з більш високою процентною ставкою. Недостатньо розробити програму, її потрібно запустити. Наприклад, якщо мова йде про товарні кредити, потрібно налагодити зв'язки з магазинами чи автосалонами, зацікавити їх своєю пропозицією.
Плюси та мінуси професії
Робота експерта є різноманітною та творчою. Доводиться миттєво перемикатися з однієї справи на іншу. Щоденно вирішувати нові проблеми та завдання, відстежувати роботу Управління з різних кредитних продуктів.
До мінусів роботи можна віднести найвищу відповідальність і ризики.
Місце роботи
Банки, лізингові компанії, ломбарди, торгові організації тощо.
Важливі якості
Аналітичний склад розуму, посидючість, вдумливість, відповідальність. Крім професійних навичок велику роль в роботі кредитного експерта відіграє інтуїція, ділове чуття, що визначає успіх або провал сумнівних проектів.
Базові знання:
Кредитному експерту необхідно знати банківські кредитні продукти, вміти структурувати кредитні угоди та мати особистий досвід кредитування. Необхідно вміти в достатньому обсязі проаналізувати фінансово-господарську діяльність підприємства та знати законодавство в області застав, банківської справи, фінансів, а також різноманітні нормативи.
Де вчать
Спеціальність «Фінанси і кредит» зі спеціалізацією «Банківська справа» на фінансових і економічних факультетах профільних ВНЗ.
Оплата праці
Зарплата залежить в першу чергу від регіону роботи кредитного експерта, специфіки установи, в якій працює кредитний експерт і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Сходинки кар'єри та перспективи
Кредитний експерт - одна з найбільш затребуваних професій банківського сектора. Це людина, від якої в умовах зростання кредитних програм залежить спроможність банку. Випускники ВНЗ легко влаштовуються в невеликі банки або в ті, які тільки виходять на ринок. Потім, отримавши досвід роботи, вони йдуть у більш крупні банки.
Кар'єру можна зробити швидко. Банки зацікавлені не тільки в продавцях, але й у менеджерах, здатних керувати командами кредитних інспекторів у торгових точках і відділеннях банку. Вища позиція - директор кредитного відділу, стратег, який визначає кредитну політику банку, відповідає за цілий спектр програм. Якщо кредитному експерту не вдається перейти на роботу з юридичними особами, рух вгору буде обмеженим. При взаємодії з фізичними особами кар'єрні можливості є горизонтальними.
Далі можна піднятися до кредитного експерта, який аналізує фінансування проектів, в основному будівельних або виробничих. Але можливий і інший варіант. Пропрацювавши певний час у банку, експерт може піти в брокерську компанію. Там перспективи помітно вище. Деякі кредитні експерти йдуть з банку в лізингові, факторингові компанії, в компанії кредитних брокерів.
Повернутися назад