Друк |  Закрити вікно

Креативний директор

Креативний директор
Загальна характеристика професії
Відповідальний за розробку, ведення і контроль за виконанням креативних концепцій проектів, реалізованих агентством з метою виведення наданих бізнесів-послуг агентства на новий якісніший рівень.
Посадові обов'язки
Креативний директор проводить зустрічі з клієнтами з метою з'ясування уявлень клієнта про замовлення й одержання технічного завдання, розробляє й оформляє технічне завдання. Він презентує ідею і технічне завдання потенційному клієнтові, проводить переговори з клієнтом для узгодження технічного завдання і його затвердження, розробляє креативні PR-стратегії і технології відповідно до затвердженого технічного завдання; оформляє їх у вигляді проектного документа.
Також він організує і відповідає за проведення brain-storming, придумує і реалізовує інші креативні методики для розробки креативних ідей, розробляє попередні акції, заходи, події відповідно до креативної стратегії замовлення, описує технології, ресурси і засоби реалізації розробленої креативної PR-концепції, здійснює попередній розрахунок бюджету реалізованого проекту і відслідковує його поетапне виконання, захищає розроблену PR-стратегію і бюджет проекту перед клієнтом, контролює реалізацію підзвітних проектів. В міру необхідності креативний директор корегує роботи зі здійснення проекту, координує роботу співробітників, задіяних у реалізації проектів, здійснює моніторинг виконання замовлення за різними критеріями, відслідковує ефективність реалізації проекту, готує аналітичну інформацію проектів, відповідає за своєчасне і якісне надання даної інформації замовникові та керівництву, забезпечує розробку ідеї PR-стратегії і написання технічного завдання для участі агентства в оголошених тендерах, відслідковує сучасні тенденції та найважливіші події в різних сегментах економіки, проведені PR-кампанії, способи просування продуктів і послуг, відслідковує нововведення, сучасні тенденції і технологічні ідеї у сфері PR, реклами і ЗМІ.
Широкий кругозір, розвинене почуття гумору, природна здатність діяти, уміння концентруватися на деталях, гнучкість мислення і підходів у роботі, внутрішній драйв – необхідні риси успішного креативного директора. Його попередній досвід роботи повинен бути пов'язаний із креативними позиціями в PR або рекламних агентствах, у провідних ЗМІ.
Можливий також попередній досвід роботи кандидата на маркетингових позиціях.
Під його керівництвом – арт-директори та копірайтери, які вигадують сюжети роликів, тексти радіо, оформляють рекламні щити. Креативний директор спрямовує їхню творчість в потрібне русло - на створення ефективної реклами.
Специфіка професії
Необхідно вміти швидко і багаторазово перемикатися з однієї проблеми на іншу. Рішення приймати миттєво: близько десятка креативних груп в агентстві хочуть поспілкуватися з директором як мінімум раз на день, а ще треба зустрітися з трьома-чотирма клієнтами... Сьогодні треба придумати генеральний слоган торговельній компанії, завтра - рекламу окремої акції для оператора мобільного зв'язку. Всі проекти доводиться тримати в голові.
Місце роботи
Рекламні агентства.
Особисті риси
Креативний директор - яскрава, неординарна людина з добре розвиненою уявою, вміє швидко генерувати цікаві, незвичні, ідеї, які добре продаються. Він інтуїтивно відчуває, що може зацікавити споживача і здатний відстояти ідею команди перед замовником.
Кар'єра
Що солідніше рекламне агентство, то вищі заробітки. У деяких відомих агентствах вважають, що запис у трудовій книжці про роботу креативним директором в їхній компанії - сама по собі путівка у життя, і спочатку можуть платити не дуже великі гроші. Подальша кар'єра залежить від таланту креативного директора.
Освіта
Вища гуманітарна освіта. Зазвичай креативними директорами стають або арт-директори, відповідальні за візуальне оформлення реклами, або копірайтери, які вигадують слогани і працюють з рекламними текстами. У першому випадку підійде вища освіта за спеціальністю "Дизайн", у другому - за спеціальністю "Реклама".
Друк |  Закрити вікно