Друк |  Закрити вікно

КОСМОНАВТ

КОСМОНАВТ
Космонавти - штучна професія, і готувати їх за певними зразками і рекомендаціями неможливо. У ній важливо розкрити можливості конкретної людини, розвити його задатки, схильності, переконати перспективою, тоді буде і віддача, а людина підніметься вище і буде ціннішою.
При вивченні техніки, а це процес тривалий, космонавтів треба навчати не тільки розуміти послідовність дій і команд, а проникати в сутність їхнього проходження з урахуванням систем. До того ж вони повинні бути готові до розбіжностей у показаннях приладів, поведінки систем на стендах, тренажерах з реальним польотом і навіть до можливих прорахунків і помилок Землі. Тому їм треба виробляти власний погляд на розвиток подій і здатність при необхідності приймати рішення, що змінюють їхній хід. Така глибина освоєння техніки дасть впевненість і волю дій у ситуаціях, коли немає підказки Землі, а час обмежений.
Однак технічна грамотність у пілотованому польоті - хоч і необхідна умова, але не вирішальна. Головне - реалізація творчих можливостей людини, її здатність при широті базових знань в тій або іншій сфері знаходити нові знання, їхні закономірності. Тому кожен космонавт зобов'язаний мати власну програму, а світ космосу настільки багатий, що знайти себе там може кожен: полярні сяйва, геологія, верхня атмосфера, льодовики, вулкани, океан - вибирай, формуй програму і готуйся до її виконання. Але для цього вивчай літературу, шукай фахівців у даній сфері, встановлюй контакти з організаціями, що зайняті цією проблемою, поповнюй знання, щоб бути готовим до пошуку знань з космосу. До того ж необхідно опанувати космічну географію ще на Землі по накопичених матеріалах зйомки, що охоплює нашу планету, щоб не втрачати в польоті час на дізнавання, де ти летиш і що бачиш. Беручи участь в експериментах, мало розуміти їхній зміст, треба розумітися у тій сфері, куди спрямовані дослідження: астрофізику, медицину, біологію, матеріалознавство, тоді зможеш бути націлений на результат. Коли цього немає, важко сконцентрувати увагу на досліджуваному об'єкті, щоб виявити його найкращі прояви і донести максимально повну інформацію до фахівців і вчених.
У космонавтів є три основних спеціалізації.
Космонавт-випробувальник. Це пілот космічного корабля. Його завдання – пілотування літального апарата, зліт, посадка, координація роботи всіх систем та дій екіпажу. Космонавтів-випробувальників набирають серед військових льотчиків. Щоб потрапити до таких щасливчиків, необхідний бездоганний послужний список, велика кількість вильотів, а з рис – природжене лідерство.
Космонавт-інженер. Він обслуговує технічні системи корабля, координує перед- і після-польотну підготовку літального апарата, бере участь у розробці та випробуванні нових технічних систем. Під час польоту виконує всі необхідні ремонтні роботи.
Космонавт-дослідник. Його завдання – проведення досліджень медико-біологічного характеру. Він відповідає за стан здоров'я членів екіпажу під час польоту, проводить експерименти, досліджує поведінку живих організмів в умовах невагомості. Космонавтів-дослідників обов'язково включають до складу тривалих експедицій.
Cпецифіка роботи космонавтом:
Кандидатам в космонавти потрібно написати заяву з проханням прийняти в загін і додати до нього характеристику з військової частини. Після попередньої оцінки претендентів кращих викликають на очні випробування. До речі, до стану здоров'я космонавтів- випробувальників пред'являють найстрогіші вимоги: ідеальний зір, відсутність хронічних захворювань і шкідливих звичок.
Особисті риси:
    - лідерство;
    - впевненість у собі та своїх силах;
    - готовність до надзвичайних ситуацій.
Зарплата і перспективи професії космонавта:
Космонавти вважаються державними службовцями, тому отримують заробітну плату відповідно до затверджених ставок. Плюс надбавки і премії, що виділяються відомством, до якого належить загін.
На час польотів з кожним космонавтом укладають контракт, в якому чітко обумовлені його обов'язки на борту і сума грошової винагороди за успішне виконання.
Згідно з неофіційними даними, середня заробітна плата космонавта на землі близько $650. У професіоналів, що побували в космосі, вища. Суми контрактів на час польотів тримають у таємниці.
Профільна освіта:
Вимоги до кандидатів – вища медична або біологічна освіта, наявність власних наукових праць. У ідеалі – захищена або підготовлена до захисту кандидатська дисертація.
Як стати космонавтом:
Професія космонавта ще років 30-40 тому була мрією школярів - усі хотіли повторити подвиг Юрія Гагаріна і здійснити політ навколо Землі. Час минув, але професія не втратила популярності.
Щоб стати космонавтом, найкраще закінчити профільний ВУЗ за фахом «космонавтика», «біологія» або «фізика»:
    Національний авіаційний університет
    Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
    Національний аерокосмічний університет ім. М.Е. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".
Друк |  Закрити вікно