Юридичні консультації

Prev Next
 

КАСКАДЕР

254.jpg
Професія каскадера видається дуже сучасною. Проте їй уже більше сімдесяти років. Вперше каскадери почали працювати на знімальних майданчиках у тридцятих роках минулого століття. Вони підміняли кінозірок у гостросюжетних фільмах (горіли у полум’ї, боролися з дикими звірами, запливали без акваланга в підземні печери, стрибали з літака без парашута тощо), і робили це так, щоб для глядачів підміна залишалася непомітною. Тому каскадерами стають люди особливої сміливості і мужності. Каскадер не повинен ризикувати заради гострих відчуттів. Він має ретельно продумувати весь процес виконання захопливих і небезпечних для життя трюків, щоб залишатися при цьому неушкодженим.
Нерідко каскадер бере участь у створенні спеціального реквізиту, костюмів, механізмів страховки, декорацій, за допомогою яких виконує трюк, а також у підготовці піротехнічних засобів, що створюють ілюзію небезпечної ситуації. Одні каскадери виконують практично будь-які трюки, інші беруть участь у зйомках сюжетів лише певної складності та сюжетної лінії.
Професія творча, як і професія режисера, художника, тому що, попри відпрацьовані трюки, постійно потрібно щось придумувати. А ще ця професія не дуже «вдячна», тому що буває, що трюк готується місяцями, а на екрані промайне за секунду, а то і взагалі не увійде в кадр. Каскадери довгі роки залишалися дублерами знаменитих акторів. Лише нині до цієї професії почали ставитися з належною повагою. Американськими кінематографістами навіть заснована престижна премія «Золотий бичок», якою нагороджують каскадерів за кращі трюки року.
Специфіка професії
Потрібно не лише добре володіти технікою виконання різних трюків, але й уміти певним чином перевтілюватися. Тільки тоді каскадер на екрані не відрізнятиметься від актора, якого він заміняє. У процесі зйомок роблять кілька дублів кожного сюжету, тому один і той самий ризикований трюк доводиться виконувати декілька разів. Іноді це призводить до травм. Більшість каскадерів – чоловіки.
Місце роботи
Кіностудії, рекламні агентства.
Особисті риси
Хороша спортивна підготовка, витривалість, міцне здоров'я, швидкість реакції, спритність, сміливість, готовність до виправданого ризику та нестабільного заробітку.
Кар'єра
Оплата праці: гонорарна. Залежить від складності трюку і бюджету художнього фільму або рекламного ролика. Від $200 за участь у зйомках одного сюжету.
Освіта
Професійні курси.

Як стати каскадером:
Перш ніж остаточно вирішити стати каскадером, згадайте про те, що ця професія пов'язана з постійним ризиком для здоров'я і життя. Адже каскадери замінюють акторів не тому, що вони роблять трюки краще, а тому, що це дуже небезпечно.
Повернутися назад