Юридичні консультації

Prev Next
 

Карвінгіст

252.jpg
Карвінг - англ. curving (від curve, що означає різати) - «різьблена робота», «різьблений орнамент». Карвінгом називають різьблення по дереву, льоду, каменю, овочах.
Карвінг в кулінарії - фігурне вирізання по овочах і фруктах.
Мистецтво вирізування з овочів і фруктів виникло багато століть тому в південно-східній Азії як необхідний засіб прикраси мізерного, здебільшого рослинного, домашнього столу.
Мистецтво карвінга (kae-sa-lak по-тайськи) налічує більше 2000 років і прийшло у Таїланд з Китаю в 1364 році. Король Phra Ruang оголосив мистецтво національним надбанням і зажадав навчити майстрів спеціально лише для палацових свят. Займалися карвінгом, в основному, жінки. Тільки у 1932 році після революції мистецтво карвінгу перестало ексклюзивно належати тайському королівському двору. Тоді була створена перша школа мистецтва різьблення по овочах і фруктах. А в 1934 році міністр освіти Таїланду оголосив про відкриття річного тренінг-курсу карвінгу для майстрів з інших країн.
Населення історичної Європи, що мало достатню кількість найрізноманітніших і повноцінних продуктів (домашні тварини, дичину, морепродукти, зернові), зайвої прикраси блюд не потребувало. Тут навіть на столах королів, у першу чергу, були важливі смак і насичуваність блюд.
Протягом століть в кожній із східно-азіатських країн карвінг поступово набував особливих рис, істотно відрізняючись один від одного.
Вельми схожі між собою техніка майстрів Китаю і Японії - там прийнято вирізати зображення ієрогліфів, людей і тварин з використанням трафаретів і виїмок. Це можуть бути традиційні малюнки з драконами, привітальні написи і бойові сцени.
А ось у державній символіці Таїланду є орхідея. Тому саме тайські майстри вважають за краще вирізувати з фруктів і овочів усілякі квіткові композиції. Вони використовують так званий "тайський" ніж у поєднанні з різцями різної форми.
Сьогодні створені та працюють школи в Китаї, Кореї, Японії, але пальма першості по праву належить Тайланду. Відомі шеф-кухарі навчаються цьому мистецтву не один рік, проводяться міжнародні виставки і змагання.
Мистецтво карвінгу актуальне у сфері організації різноманітних святкових та урочистих заходів. Наприклад, іноді після проведення конференцій прийнято прикрашати скульптурами з фруктів шведський стіл, а страва в ресторані з таким витвором мистецтва вважається дуже вишуканою й оригінальною.
Майже будь-який фрукт або овоч можна використовувати для художнього різьблення. Майстер просто повинен враховувати його структуру і правильно використовувати колір для імітації вибраної теми. Але все таки у мистецтві карвінгу першість належить кавуну, тому що кухарям-різьбярам найлегше додати цій ягоді чарівних контурів у створенні фігурок людей, тварин, птахів, всіляких орнаментів і квітів.
Цікавість до оволодіння карвінгом полягає в тому, що достатньо пройти курси (приблизно від шести до дев’яти місяців), придбати набір професійних ножів, і можна розпочинати практичну діяльність. Навчання можна проходити також вдома, якщо немає іншої можливості. Є Інтернет-ресурси, на яких є досить багато порад і уроків, які зазвичай супроводжуються покроковими фото та інструкціями. Також для навчання можна придбати відеоуроки і книжки на цю тему. До того ж, займаючись карвінгом, не треба забувати, що основне завдання мистецтва кухаря - це приготування хорошої їжі, а не створення скульптурних споруд. Однією із важливих умов успіху у цій сфері діяльності є наявність гострих інструментів, яка залежить від якості сталі.
Слід зазначити, що техніка вирізання потребує терпіння, концентрації, уваги і шанобливого ставлення до натурального продукту. Досконалість у професії карвінгу досягається лише практикою. Робота ця споглядальна і дуже творча. Ваша винагорода - задоволення і захоплення всіх, хто побачить завершену композицію. Тут, як і у природі, не буває двох однакових квіток або малюнків. Кожен майстер має свій індивідуальний почерк.
Зрозуміло, що мистецтво карвінгу це, по суті, доповнення до професії кухаря чи дизайнера, але це вміння може допомогти Вам бути більш конкурентноспроможними на ринку праці.
Повернутися назад