Юридичні консультації

Prev Next
 

Гример

207.jpg
Гример (від староітал. grimo - зморшкуватий) - майстер, що володіє мистецтвом перетворювати зовнішність актора за допомогою фарб, наклейок і інших хитрувань.
Особливості професії
Гример працює з обличчям актора, а іноді, якщо це потрібно для ролі, підбирає йому перуку, вуса і т.п. Фахівець з виготовлення перук, накладних борід і вусів називається постижером (від франц. postiche - штучний, фальшивий). Тому гримера також називають гримером-постижером. Хоча найчастіше постижерні вироби готують у спеціальних майстернях. Гример, розробляючи грим для майбутнього спектаклю, замовляє там необхідні перуки й ін.
Мистецтво гримера затребуване скрізь, де є необхідність якось видозмінювати зовнішність. У театрі і кіно гример допомагають актору в роботі над образом.
Ще до запуску спектаклю або знімального процесу він продумує всі необхідні деталі гриму, щоб результат відповідав задумові режисера. Доводиться враховувати силует обличчя, характерні риси, особливості костюма, освітлення, що планується застосувати на сцені або знімальній площадці.
У день спектаклю або зйомки гример працює над обличчям актора, намагаючись встигнути до початку спектаклю.
Грим буває мальовничим і пластичним (об'ємним).
Мальовничий грим може серйозно змінити зовнішність, підкреслити якісь риси, додавши нові. У сполученні з наклеєними бровами або вусами це дає чудовий ефект. Але вершина гримувального мистецтва – пластичний грим. Він здатний зробити людину зовсім невпізнанним, перетворивши його в когось іншого.
Коли вийшов фільм про Володимира Висоцькому «Спасибі, що живий», знімальна група і продюсери якийсь час тримали в таємниці ім'я виконавця головної ролі. Інтрига удалася, тому що без підказки впізнати в головному герої Сергія Безрукова було майже неможливо.
Незалежно від того, мальовничий накладається грим чи пластичний, він повинен робити обличчя яскравим, щоб його деталі були видні з гальорки.
Однак грим – це не маска. Змінюючи зовнішність, він зберігає акторові можливість виражати почуття мімікою. Без цього акторська гра неможлива. Коли спектакль або зйомки закінчені, грим потрібно зняти, відклеїти бороду (вона кріпляться спеціальним клеєм або мастикою), вкласти їх у спеціальні коробки, перуки натягнути на спеціальні болванки. Гример стежить за їхнім станом, а коли вони зношуються, замовляє нові.
На телебаченні гримера вірніше було б назвати гримером-візажистом або просто візажистом. Візажист чаклує над зовнішністю телеведучих і гостей студії, але його задача – не поміняти зовнішність людини, а підкреслити достоїнства і затушувати недоліки.
Робоче місце
Гример може працювати в театрі, у цирку, на кіно- і телестудіях.
Важливі якості
Професія гримера передбачає творче відношення до справи, художні здібності, гарну зорову пам'ять, тонке кольоросприйняття, гарну дрібну моторику. А також контактність, доброзичливість, акуратність.
Знання і навички
Гример або гример-постижер повинен володіти прийомами накладення різних типів гриму, створення зачісок, збереження перук, накладних вусів і ін. Коли гример розробляє грим, він повинен врахувати безліч факторів: фізіологічні дані обличчя актора, його роль і значення цього персонажа в п'єсі, сценічне освітлення і костюм, у якому буде одягнений актор. За допомогою гриму можна перетворити обличчя актора: наприклад, якщо затемнити підскулові впадинки й область під очима - обличчя буде виглядати худим і нездоровим. Щоб вийшов ніс «картоплею», у центрі малюють темну перемичку, а якісь частини носа висвітляють, додають відблиски. Так що робота гримера - це премудре і мистецтво, і майстерність, якій треба учитися.
Де учать
Щоб стати гримером, потрібно одержати середню професійну освіту. Мистецтву телевізійного макіяжу можна навчитися в театральних інститутах і вузах кіномистецтва, на спеціальних курсах.
Повернутися назад