ГЕНЕТИК

У генетичних експериментах використовуються спеціально створювані лінії тварин і рослин (мух-дрозофіл, мишей, пацюків, кукурудзи, арабідопсиса тощо), штами мікроорганізмів і вірусів, соматичних кліток. У генетичній лабораторії широко застосовуються біохімічні і цитохімічні методи, оптична й електронна мікроскопія, спектроскопія, радіографія, рентгеноструктурний аналіз, методи локального ураження клітинних органел. Аналіз і планування експериментів спираються на генетико-математичні методи.
Генетика є теоретичною основою селекційно-племінної роботи, у тому числі схрещування і гібридизації. Велику роль відіграє вона у попередженні і лікуванні спадкоємних хвороб, розумінні співвідношення ролі зовнішніх і внутрішніх факторів у розвитку організмів. Генетика, крім того, сприяє пізнаванню картини еволюції і єдності матеріального світу, розумінню взаємозв'язку фізико-хімічних і біологічних форм організації матерії. Генетики, таким чином, можуть працювати у всіляких підрозділах біологічних, медичних і сільськогосподарських науково-дослідних установ, медичній клініці і консультаціях, дослідних сільськогосподарських станціях і дільницях, підприємствах-виробниках антибіотиків, вітамінів та інші біологічних, активних речовин тощо.
Особливості професії:
Вивчення спадковості, мінливості усього живого, дослідження закономірностей передачі генетичної інформації, розкриття закономірностей мутаційних процесів.Основні завдання професії:
- вибір предметної сфери вивчення організму;- постановка цілей і завдань дослідження;
- висування гіпотез;
- проведення теоретичних і емпіричних досліджень;
- одержання висновків дослідження, підтвердження або спростування висунутих гіпотез.
Повинен знати:
Методи біохімічної і молекулярної генетики, хімію, біохімію, біологію, методи генної інженерії, конструкцію і принцип дії використовуваної апаратури.Професійно важливі риси:
- концентрація і стійкість уваги;- аналітичні здібності;
- схильність до кропіткої роботи;
- здатність сприймати велику кількість інформації;
- увага до деталей;
- уміння помічати незначні (малопомітні) зміни в досліджуваному об'єкті, у показаннях приладів.
Кваліфікаційні вимоги:
Генетику викладають у всіх університетах, медичних і сільськогосподарських вузах країни, біологічний факультет університету.Медичні протипоказання:
- нервові і психічні захворювання;- захворювання серця або порушення артеріального тиску;
- розлади слуху і мови;
- хронічні інфекційні захворювання.
Повернутися назад