Юридичні консультації

Prev Next
 

Електроосвітлювач

238.jpg
2-й розряд
Завдання та обов’язки.
Виконує під керівництвом електроосвітлювача вищої кваліфікації підготовчі роботи з обслуговування електроосвітлювальної апаратури, її монтування та демонтування. Переносить і транспортує засоби освітлювальної техніки у межах сцени, манежу.
Повинен знати:
основи знань з електротехніки; основні види освітлювальної апаратури та її призначення; правила внутрішнього трудового розпорядку;
правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт:
    1. Кабель - перевірка справності.
    2. Лампи - перевірка та заміна.
    3. Освітлювальна апаратура, лінзи - очищення від пилу.
    4. Штативи - змащування.
3-й розряд
Завдання та обов’язки.
Обслуговує під керівництвом електроосвітлювача вищої кваліфікації вистави (програми), що потребують простих світлових рішень. Працює з усіма видами освітлювальної апаратури, окрім дистанційних пультів управління, регуляторів; бере участь у профілактичному ремонті освітлювальної апаратури.
Повинен знати:
основи знань з електротехніки; електричні кінетичні схеми усіх видів освітлювальної апаратури і правила її експлуатації; марки кабелів та ламп; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електроосвітлювача 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт:
    1. Денні сцени - освітлення.
    2. Прості декорації із плоскими стінами і стелями - освітлення.
    3. Тубус та кашети - встановлення.
4-й розряд
Завдання та обов’язки.
Обслуговує вистави (програми), що потребують простих світлових рішень. Створює прості світлові ефекти. Здійснює монтування та демонтування освітлювальної апаратури за простими схемами світла та профілактичний ремонт освітлювальної апаратури. Виявляє та усуває неполадки у роботі приладів.
Повинен знати:
електротехніку; основні елементи, засоби і способи освітлення об’єктів на сцені (манежі); системи освітлювальної апаратури та допоміжного обладнання; прийоми ремонту сіток та чохлів; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електроосвітлювача 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт:
    1. Багатопланові інтер’єри - освітлення.
    2. Декорації з великими фонами - освітлення.
    3. Ефект блискавки - створення.
    4. Нічні та вечірні сцени - освітлення.
5-й розряд
Завдання та обов’язки.
Обслуговує вистави (програми) з освітлення об’єктів, що потребують складних світлових та кольорових рішень. Коригує освітленість об’єкта. Здійснює монтування і демонтування освітлювальної апаратури за складними схемами. Контролює якість світла. Керує роботою електроосвітлювачів більш низької кваліфікації.
Повинен знати:
основи знань із світлотехніки та оптики; системи освітлювальної апаратури; електровимірювальні контрольні прилади; принципи роботи із приладами металевогалогенного циклу; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електроосвітлювача 4 розряду не менше 1 року.
    1. Декорації складної архітектури - освітлення.
    2. Ігрові складні сцени - освітлення.
    3. Освітлювальна апаратура із підключенням від різних джерел - електромонтаж.
    4. Об’єкти, що пересовуються, - освітлення.
    5. Світлові ефекти за світловою гамою - створення.
6-й розряд
Завдання та обов’язки.
Створює особливо складні світлові ефекти. Бере участь у розробленні схем освітлення вистав (програм).
Повинен знати:
основи світло- та кольорознавства; світлові та кольорові параметри усієї освітлювальної апаратури; основні світлотехнічні вимірювальні прилади; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електроосвітлювача 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт:
    1. Коригуючі фільтри - встановлення.
    2. Світло - попереднє встановлення.
    3. Складні світлові ефекти із зміною напруги - створення.
Повернутися назад